بنایی:

بودجه ۹۶ با اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بهبود اقتصاد را رقم می زند

عضوکمیسیون عمران مجلس،با بیان اینکه راهکار کاهش کسری بودجه دولت استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی است، گفت:راهکار اتخاذ شده از سوی دولت برای واگذاری طرح ها به بخش خصوصی در بودجه ۹۶ مورد استقبال است.

 خانه ملت؛ حمید بنایی با اشاره به ارسال لایحه بودجه 96 کل کشور به مجلس از سوی دولت،گفت:این لایحه در بخشی به واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی و مشارکت با بخش خصوصی در تکمیل این طرح ها اشاره کرده که اگر شرایط واگذاری به درستی رعایت شود،می تواند کمک بزرگی به کشور کند.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از پروژه های عمرانی ما به علت کمبود بودجه و منابع مالی نیمه کاره رها شده و در حال مستهلک شدن هستند، افزود: استفاده از توان بخش خصوصی برای به حرکت درآوردن موتور محرک این پروژه ها می تواند از حیث اشتغال نیز مفید باشد.

باید در واگذاری ها نظارت دقیقی انجام شود

وی با تاکید براینکه باید در واگذاری ها نظارت دقیقی انجام شود،تصریح کرد:بخش خصوصی باید متعهد شود که با همکاری در تکمیل پروژه ای بعد ادعای ناکارآمد بودن پروژه و تخریب آن را نکند.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه راهکار کاهش کسری بودجه دولت استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی است،تصریح کرد:واگذاری طرح ها به بخش خصوصی در شرایط فعلی اقتصاد کشور بهترین راهکار برای جبران کسری بودجه است.

وی ادامه داد:کمیسیون عمران مجلس بارها درخصوص ضرورت واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی و اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی تاکید داشته است.

با توجه به کاهش قیمت نفت باید درآمدهای جایگزین برای کشور به دست بیاید

بنایی با بیان اینکه با توجه به کاهش قیمت نفت باید درآمدهای جایگزین برای کشور به دست بیاید،گفت:در شرایط کنونی بهترین درآمد برای کشور استفاده از منابع خارجی و به حرکت درآوردن چرخه تولید است.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:دولت باید با شناسای طرح هایی که از اولویت بیشتری برای تکمیل برخوردارند؛نسبت به واگذاری آن ها به بخش خصوصی اقدام کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصل 44 قانون اساسی، افزایش بودجه، بررسی بودجه، سیاست های اصل 44، لایحه اصلاح قانون اصل 44