ذوالقدر خبر داد:

رایزنی برای افزایش بودجه ورزش دستگاه های مختلف در برنامه ششم

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی با اشاره به جلسه کمیته «زن، خانواده و تربیت بدنی» این کمیسیون با مسئولان برخی دستگاه ها، از رایزنی برای افزایش بودجه ورزش در دستگاه های مختلف در برنامه ششم خبر داد.

 خانه ملت؛ سیده فاطمه ذوالقدر در تشریح جلسه امروز(15 آذرماه) "کمیته زن، خانواده و تربیت بدنی" کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه مسئولانی از وزراتخانه‌های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، همچنین بسیج و شهرداری به منظور بررسی راه‌های توسعه همگانی ورزش، کسب مهارت‌های لازم برای یادگیری ورزش حرفه‌ای و چالش‌های پیش‌رو در کمیسیون فرهنگی حضور یافتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: جلسه فوق در آستانه بررسی و تصویب بودجه سال 96، برگزار شده است که این مسئله می‌تواند در افزایش بودجه ورزش در دستگاه‌های مختلف تاثیرگذار باشد.

وی اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد به‌منظور توسعه همگانی ابتدا "معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوان" به‌عنوان دستگاه متولی، با در نظر گرفتن ضرورت تسهیل مشارکت عامه مردم در ورزش همگانی به ویژه در زنان، معلولان، روستاییان و جوان، همچنین ارتقاء کارکرد این بخش با توجه به اهمیت سرانه -به‌خصوص در وزارت آموزش و پرورش- اقدام کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی ادامه داد: همچنین مقرر شد؛ با توجه به اعتبار تخصیص یافته در برنامه ششم توسعه در کمیسیون تلفیق، برای پیش‌برد ورزش همگانی مسئله نظارت بر این بودجه نیز کارشناسی و شفاف‌‎سازی شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبار ورزش، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، توریسم ورزشی، فراکسیون ورزش، لایحه بودجه، کمیسیون فرهنگی