سعادت:

واردات روغن تنها برمبنای نیاز مصرفی مردم

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه واردات روغن تنها باید برطبق نیاز مصرفی جامعه عملیاتی شود، گفت: وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی بر سلامت روغن های وارداتی نظارت جامع داشته باشند.

  خانه ملت؛ محمدباقرسعادت درباره وضعیت واردات روغن به کشور،گفت: با توجه به کسری کشور در تامین روغن داخلی بدیهی است که برای تامین روغن مصرفی باید واردات داشته باشیم ؛اما برطبق اقتصاد مقاومتی باید تمهیداتی اتخاذ شود که با بررسی کارشناسی محور ،تولید روغن داخلی نیز در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی بر سلامت روغن های وارداتی نظارت جامع داشته باشند،تصریح کرد:برای محافظت از سلامت مردم باید سلامت روغن های وارداتی در دستور کار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: برخی از محصولات کشاورزی برای تولید نیازمند منابع آبی بالا هستند؛بنابراین برای تولید محصولاتی که نیاز به منابع آبی بالا دارند،الزامی است که پس از بررسی کارشناسی شده تولید شوند تا به منابع آبی کشور ضرر وارد نشود.

سعادت افزود:توسعه کشت کلزا نیازمند آمایش تولید است تا در اراضی این نوع کشت عملیاتی شود که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

عضو هیت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی دارد،گفت: واردات روغن تنها باید بر طبق نیاز مصرفی جامعه عملیاتی شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، برنج و روغن، تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید داخل، تولید داخلی، روغن، روغن نباتی، روغن های آلوده، روغن پالم، سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی