کیان پور:

افزایش تولید روغن با همکاری شرکت های دانش بنیان عملیاتی شود

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه افزایش تولید روغن با حضور شرکت های دانش بنیان عملیاتی شود،گفت:کنترل واردات روغن با برنامه ریزی در تولید کلزا محقق می شود بنا براین جا دارد تولید داخلی در این عرصه بر طبق اقتصاد مقاومتی حمایت شود.

 خانه ملت؛ مجیدکیان پور درباره اهمیت تولید روغن خوراکی درکشور،گفت:روغن جزو مواد غذایی است که در سفره تمام مردم کشور جایگاه ممتازی دارد؛بنابراین برای لبیک گفتن به اقتصاد مقاومتی باید با حمایت ویژه از تولید محصولاتی همچون روغن که رابطه مستقیم با تامین نیازهای غذایی اصلی مردم دارد؛به سمت خودکفایی جامع در محصولات غذایی برویم.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش تسهیلات لازم برای تولیددانه های روغنی می تواند کشاورز را ترغیب کند که در راستای افزایش تولید روغن گام های اساسی بردارد،تصریح کرد:باتوجه به موقعیت منحصر به فرد کشورمان در تولید انواع محصولات کشاورزی تنها نیازمند برنامه ریزی هستیم تا بتوان در بسیاری از محصولات کشاورزی به خودکفایی برسیم.

افزایش تولید دانه های روغنی می تواند با همکاری کشاورزان و فارغ التحصیلان کشاورزی محقق شود

وی ادامه داد: تولید دانه های روغنی و کشت کلزا باید برطبق آمایش تولید عملیاتی شود تا تولید برای کشاورز نیز صرفه اقتصادی داشته باشد؛بنابراین باید با سیاست های راهبری تدابیری اتخاذ شود که کشت کلزا بطور سراسری در مناطقی که صرفه اقتصادی دارد به زیر کشت برود.

عضوکمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه برنامه ریزی برای تولید مواد غذایی باید در اولویت برنامه های تولیدی قرار بگیرد، یادآورشد: افزایش تولید دانه های روغنی می تواند با همکاری کشاورزان و فارغ التحصیلان کشاورزی محقق شود و این در حالی است که افزایش حضور شرکت های دانش بنیان در صنعت کشاورزی بطور حتم راندمان تولید را در صنعت کشاورزی به نحو شایانی افزایش می دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، جامعه دانش بنیان، دانش بنیان، روغن، روغن نباتی