صفری تاکید کرد:

افزایش تولید روغن کرمانشاهی نیازمند کاهش هزینه های جاری دامداری ها

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس گفت:افزایش تولید روغن کرمانشاهی نیازمندکاهش هزینه های جاری دامداری ها و حمایت ویژه از دامداران بویژه دامداری های عشایری است.

  خانه ملت؛ احمد صفری درباره پیامدهای مثبت افزایش تولید روغن کرمانشاهی درکشور،گفت:روغن کرمانشاهی باتوجه به کیفیت بی نظیری که دارد؛ نیازمند افزایش تولید است،بنابراین در گام نخست باید امکانات بهینه ای در اختیار امور عشایری و دامداری ها قرار بگیرد تا بتوان این روغن را ضمن تداوم تولید برای سبد غذایی تمام شهروندان نیز درنظرگرفت.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: زمانی که هزینه نگهداری دام برای دامدار بالا تمام شود،بدیهی است که نرخ فرآورده های دامی نیز افزایش می یابد؛بنابراین اگر انتظار داریم تولید روغن و فرآورده های دامی را افزایش دهیم باید قبل از هرگونه اقدامی هزینه های تولید را کاهش دهیم.

وی ادامه داد:روغن کرمانشاهی نیازمند کاهش نرخ تمام شده است تا بتوان محصول باکیفیتی همچون روغن کرمانشاهی را با نرخ رقابتی وارد بازار داخلی و صادراتی کرد.

صفری،افزود: پرداخت یارانه راهکار مناسبی برای کاهش نرخ نهاده های دامی به شمارمی آید و این در حالی است که افزایش تولیددام و فراورده های دامی با توزیع ارزان نهاده های خوراکی دامی محقق می شود.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش تولید روغن کرمانشاهی نیازمند کاهش هزینه های جاری دامداری ها و حمایت ویژه از دامداران بویژه دامداری های عشایری است، یادآورشد: افزایش تولید دام و فراورده های دامی رابطه مستقیم با کاهش نرخ نهاده های خوراکی دامی دارد

برچسب ها

اخبار برگزیده، دامدار، دامداران، دامداری، دامداری و کشاورزی، کمیسیون انرژی، کمیسیون انرژی مجلس