موسوی لارگانی:

کم آبی درصنعت کشاورزی روستاها را خالی از سکنه می کند

عضو هیت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت:حق آبه کشاورزان نباید بدون اجازه آنها واگذار شود،زیرا این امر ظلمی بزرگ به کشاورزان به شمار می آید.

 خانه ملت؛ سیدناصرموسوی لارگانی درباره وضعیت خالی شدن روستاها از سکنه،گفت:زمانی می توان انتظار داشت که روستاها خالی از سکنه نشود که تولید محصولات کشاورزی در روستاها حرف اول را بزند؛زیرا زندگی روستایی به نوعی با تولید کشاورزی عجین شده است.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:برای ماندگاری روستاییان در روستاها باید فضای اشتغال درصنعت کشاورزی با برنامه ریزی بهینه احیا شود و این درحالی است که باید با ایجاد صنایع تبدیلی و کارخانه فرآوری برای روستاییان این اقشار زحمتکش را یاری داد تا پس از تولید محصول را به سرعت فرآوری کنند.

موسوی لارگانی افزود:هزاران سال آب در زاینده رود جاری بود است؛اما متاسفانه این رودخانه تبدیل به رودخانه فصلی شده است و این درحالی است که کاهش آب سفره های زمینی عاملی برای ایجاد رانش های زمین به شمار می آید؛لذا ما شاهد ایجاد تَرَک ها ناشی از این مسئله بر منازل مردم بوده ایم.

عضوهیت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سوءمدیریت منابع آبی کشاورزی مانعی برای بهبود وضعیت کشاورزان است،یادآورشد:کم آبی در صنعت کشاورزی عاملی برای خالی شدن روستاها از سکنه به شمار می آید./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بحران کم آبی، روستاها، کم آبی، کمیسیون اقتصاد، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون اقتصادی مجلس