بنایی:

ورود مجلس به ساماندهی نرخ سود تسهیلات مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از ارایه تسهیلات گران به مردم در بخش مسکن، از ورود کمیسیون متبوعش به ساماندهی وضعیت وام دهی در این حوزه خبر داد.

 خانه ملت؛ حمید بنایی با انتقاد از ارایه تسهیلات گران به مردم در بخش مسکن، گفت: با سود بالای تسهیلات مسکن کسی خانه دار نمی شود.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نرخ بالای سود تسهیلات مسکن در حال حاضر علت بی انگیزه شدن مردم برای دریافت وام است، افزود: دولت برای تسهیل شرایط خانه دار شدن مردم باید ارایه تسهیلات ارزان قیمت را در دستور کار خود قرار دهد.

بانک ها باید از محل بازپرداخت تسهیلات داده شده روند وام دهی به مردم را تسریع کنند

وی با بیان اینکه بانک ها باید از محل بازپرداخت تسهیلات داده شده روند وام دهی به مردم را تسریع کنند، تصریح کرد: در حال حاضر هر چند برخی مسئولان مدعی بهبود شرایط خانه دار شدن مردم از مسیر تسهیلات دهی هستند اما باید بدانیم تسهیلات 18 درصدی که در عمل با سود بیشتری هم محاسبه می شود با جیب اقشار متوسط و ضعیف جامعه همخوانی ندارد.

بنایی با اشاره به تاکید کمیسیون عمران مجلس در خصوص تسهیل شرایط خانه دار شدن مردم، افزود: در حال حاضر سپرده گذاری برای اخذ وام مسکن به مدت یک سال همان سود بالای 20 درصد برای تسهیلات را رقم خواهد زد.

وی ادامه داد: دولت باید برنامه مشخصی برای خانه دار کردن مردم ارایه کند تا اقشار متوسط و ضعیف جامعه دیگر دغدغه تامین سرپناه را نداشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس از تلاش کمیسیون متبوعش برای رایزنی با مسئولان وزارت راه و شهرسازی و همچنین بانک مسکن برای تسهیل شرایط خانه دار شدن مردم خبر داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اوراق تسهیلات، اوراق تسهیلات خرید مسکن، اوراق تسهیلات مسکن، نرخ سود