کمالی پور:

منابع لازم برای پرداخت تسهیلات ازدواج در بودجه ۹۵ دیده شده است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به دغدغه های جوانان درخصوص تعلل بانک ها برای پرداخت تسهیلات ازدواج، گفت: وام ازدواج با توجه به هزینه های بالای زندگی نباید در پیچ و خم بهانه تراشی بانک ها متوقف شود.

 خانه ملت؛ یحیی کمالی پور با اشاره به دغدغه های جوانان در خصوص تعلل بانک ها برای پرداخت تسهیلات ازدواج،گفت:ادعای بانک ها مبنی بر نداشتن منابع برای پرداخت وام ازدواج کذب محض است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تصویب تسهیلات 10 میلیونی ازدواج برای هر یک از زوجین در مجلس در راستای عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است، تصریح کرد:منابع لازم برای پرداخت تسهیلات ازدواج در قانون بودجه 95 کل کشور دیده شده پس لزومی به تعلل بانک ها برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نیست.

وی با بیان اینکه در صورت تایید نبود منابع در بانک ها برای پرداخت تسهیلات ازدواج باید این موضوع از طریق لایحه ای از سوی دولت به مجلس تقدیم شود، افزود: باید فکری اساسی برای تسهیل شرایط ازدواج جوانان با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور انجام شود.

مصوبه مجلس نباید با بلاتکلیفی در اجرا از سوی دولت مواجه شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید براینکه نباید مصوبه مجلس با بلاتکلیفی دراجرا از سوی دولت مواجه شود،گفت:پرداخت تسهیلات 10 میلیونی به هر یک از زوجین به عنوان وام ازدواج با توجه به هزینه های بالای زندگی نباید در پیچ و خم بهانه تراشی ها متوقف شود.

کمالی پور از پیگیری مجلس درخصوص چرایی تعلل بانک ها برای پرداخت تسهیلات ازدواج خبر دادو افزود:به طورحتم ادامه بی توجهی به این مصوبه مجلس پای وزیراقتصاد را به مجلس خواهد کشاند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه تسهیل شرایط ازدواج جوانان با تاخیر درپرداخت تسهیلات ممکن نخواهد بود،یادآور شد:درشرایط فعلی بسیاری از ازدواج ها به علت ناتوانی در بازپرداخت تسهیلات به طلاق می انجامد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدواج، بودجه 95 کل کشور، تسهیل ازدواج، تسهیل ازدواج جوانان، تسهیلات ازدواج، تسهیلات ازدواج جوانان، وام ازدواج