حسن پور بیگلری مطرح کرد:

پرداخت وام های قرض الحسنه نشان از جامعه اسلامی دارد

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند ارائه وام های قرض الحسنه درکشور گفت:مردم برای دریافت یک وام قرض الحسنه که بخشی از مشکلاتشان را رفع می کند،با مشکل جدی روبرو هستند.

خانه ملت؛ شهباز حسن پور بیگلری گفت: براساس تعالیم دین اسلام، موضوع کارگشایی بسیار با اهمیت است؛بنابراین توجه به موضوع ارائه وام های قرض الحسنه باید در دستورکار بانک ها ی کشور باشد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بخشی از مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی روبرو هستند و برای رفع مشکلات نیاز به وام های قرض الحسنه دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم توجه به حفظ احترام متقاضیان دریافت وام بانکی،ادامه داد:با وجود اینکه برخی خانوارها در زمینه تامین هزینه های مانند درمان و ودیعه مسکن بامشکل روبرو هستند؛اما برای دریافت یک وام قرض الحسنه که بخشی از مشکلاتشان را رفع می کند،با مشکل جدی روبرو هستند.

حسن پور بیگلری گفت:باید پذیرفت به موضوع ارائه وام های خرد قرض الحسنه کم توجهی می شود و زمانی که متقاضیان برای دریافت وام های 2، 5 یا 10 میلیون تومانی به بانک مراجعه می کنند با شرایط دشوار روبرو می شوند.

وی ادامه داد:بررسی شرایط بانک سرمایه حکایت از این موضوع دارد؛درحالی دراین بانک،وام چندصد میلیاردی به یک شخص داده شده که شرایط بانک ها برای ارائه یک وام 10 میلیون تومانی،معرفی دوضامن کارمند رسمی دولت است.

حسن پور بیگلری افزود:در سال های گذشته روند استخدام های دولتی محدود بوده و با توجه به موضوع مذکور،این سوال مطرح است که متقاضیان دریافت وام خُرد،چگونه دوکارمند رسمی دولت به عنوان ضامن به بانک معرفی کنند.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بانک ها باید شرایط وام های خُرد قرض الحسنه را تسهیل کنند و بانک مرکزی نیز در زمینه نظارت ها عملکرد بهتری داشته باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش وام بانکی، قرض الحسنه، وام قرض الحسنه، کمیسیون برنامه و بودجه