مرادی، تاکید کرد:

افزایش سایت های میگو کلید صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس

نماینده مردم بندرعباس درمجلس گفت:افزایش سایت های میگو و حضورگسترده شرکت های دانش بنیان به شرط رعایت معیارهای بومی عاملی برای افزایش تولیدآبزیان دریایی به منظور صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس است.

  خانه ملت؛ احمد مرادی درباره توسعه پرورش ماهی درقفس و افزایش سایت های میگو،گفت:توسعه پرورش ماهی درقفس علاوه بر بودجه 96 در برنامه ششم هم درنظرگرفته شده است؛بنابراین جا دارد که با برنامه ریزی تولیدمحور،سازوکارهای صادراتی دراین زمینه به نحوکارشناسانه ای شده ای مهیا شود.

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش سایت های میگو باید در استان هرمزگان در دستورکار قرار بگیرد،تصریح کرد:حضور شرکت های دانش بنیان می تواند در افزایش تولید میگو معیار اقتصادی بهینه ای تلقی شود،اما به شرطی که از معیاری بومی صیادی نیز به نحو کارشناسانه ای مددگرفته شود.

وی ادامه داد: افزایش ارتباط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران باکشورهای حوزه خلیج فارس می تواند راهبرد مناسبی برای توسعه صنعت صیادی و شیلات در کشور به شمارآید؛بنابراین برای استفاده از ظرفیت های دریایی منطقه می توان با برگزاری نمایشگاه بین المللی آبزیان دریایی محصولات باکیفیتی همچون آبزیان دریایی را برای فروش در بازار جهانی تولید و جهت صادرات مهیاکرد.

مرادی افزود:صادرات آبزیان دریایی نیازمند توسعه فرآوری بهینه محصولی همچون میگو است؛زیرا زمانی می توان با تداوم صادراتی محصولی همچون میگو را صادر کرد که در این راستا فرآوری بهینه ایجاد شود.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صیادی سنتی نیازمند حمایت دولتی است، یادآور شد: توسعه پرورش ماهی در قفس پیامدهایی همچون اشتغال زایی،تداوم صادراتی و ارزآوری را برای ما درپی خواهد داشت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش شیلات و آبزیان، پرورش آبزیان