کیان پور:

تامین اشتغال پایدار در روستاها ضروری است

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید برضرورت مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستاها،گفت: تنها راهکار جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر تامین اشتغال پایدار است.

 خانه ملت؛ مجیدکیان پور باتاکید برضرورت مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستاها،گفت:تنها راهکار جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر تامین اشتغال پایدار،توسعه مشاغل خانگی،امکانات رفاهی و بهداشتی در جهت پویایی اقتصاد روستاها است.

گرایش به شهرنشینی و خالی شدن روستاها از سکنه یک تهدید جدی برای کشور است

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گرایش به شهرنشینی و خالی شدن روستاها از سکنه را یک آسیب و تهدید جدی برای کشور دانست و افزود:روند رو به رشد مهاجرت از روستا به شهر محصول عدم وجود امکانات اشتغالزایی و توانمندسازی اقتصادی و پایدارسازی صنعت خوداشتغالی و همچنین رفاهی و بهداشتی در روستاها است.

کیان پور تاکید کرد: برای جلوگیری ازروند مهاجرت به شهرها لازم است،دولت اقدامات پیشگیرانه را در دستورکار خود قرار دهد.

وی افزود:با مهاجرت از روستا به شهر که بیشتر با هدف دستیابی به رفاه و زندگی بهتر انجام می شود،نه تنها مشکلات روستاییان مرتفع نمی شود،بلکه بسیاری از مشاغل خاص روستا همانند کشاورزی،دامپروی و مشاغل وابسته نیز از بین می روند.

رییس مجمع نمایندگان استان لرستان درمجلس شورای اسلامی،با تاکید برضرورت توجه به تامین امکانات رفاهی و بهداشتی در روستاها گفت:تنها راهکار جلوگیری از مهاجرت از روستاها به شهر توجه هرچه بیشتر دولت به زیرساخت های روستایی است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش مهاجرت از روستاها به شهرها سیر نزولی به خود گرفته، الزام به ارائه عملکرد طرح در ایجاد اشتغال پایدار، ایجاد اشتغال پایدار، رشد سرمایه داری و مهاجرت به شهرها