پژمان فر خبرداد:

برخورداری عشایر کشور از درآمدهای ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه

سخنگوی فراکسیون عشایر مجلس با اشاره به مصوبه مجلس درخصوص برخورداری عشایر از درآمدهای ارزش افزوده در برنامه ششم،گفت: اگر حتی یک درصد از درآمدهای ارزش افزوده به عشایر برسد،مبلغی معادل ۱۳۵ میلیارد تومان به آن ها اختصاص یافته است.

 خانه ملت؛ نصرالله پژمان‌فر به تصویب ماده 6 لایحه برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی درخصوص عشایر اشاره کردو گفت:اگرچه عشایر جزو قشر تولیدکننده جامعه محسوب می‌شوند؛اما مشکلات متعددی را به دوش کشیده و از بسیاری مزایا برخوردار نیستند،به همین دلیل این مصوبه با هدف برخورداری آن‌ها از درآمدهای ارزش‌افزوده تصویب شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:تنها بخشی ازجامعه طبق ماده 38 قانون مالیات از درآمدهای ارزش‌افزوده برخوردار می‌شوند که عشایر سهمی دراین درآمدها نداشتند،به همین دلیل فراکسیون عشایر تلاش کرده عنوان عشایر را درکنار مابقی گروه‌ها در برنامه ششم توسعه بیاورد تا آن‌ها نیز در درآمدهای ارزش افزوده سهیم شوند.

وی ادامه داد:در قانون برنامه ششم حدود 13 هزار 500 میلیارد تومان درآمد حاصل از مالیات ارزش‌افزوده در سال پیش‌بینی شده است که اگر حتی یک درصد از آن‌ به عشایر مظلوم برسد، مبلغی معادل 135 میلیارد تومان به آبرسانی و دیگر مشکلات مرتبط با مراتع و چراگاه‌ها و رفت و آمد آن‌ها اختصاص یافته است.

سخنگوی فراکسیون عشایر در مجلس شورای اسلامی با تشکر از همه افرادی که در راستای تصویب این قانون تلاش کردند از دولت خواست با مساعدت بیشتر و تخفیف مناسب‌تر ارزش افزوده، برای حل مشکلات این قشر زحمت‌کش تلاش کنند. /

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه