نیاز آذری:

نیازی به واردات مرکبات احساس نمی شود

نماینده مردم بابل در مجلس با بیان اینکه نیازی به واردات مرکبات احساس نمی شود،گفت: وضعیت بازار مرکبات نگران کننده است، دولت هرچه سریعترمصوبه پرداخت خسارت مرکبات کاران را عملیاتی کند.

 خانه ملت؛ حسین نیاز آذری درباره وضعیت پرداخت خسارت مرکبات کاران، گفت: مقرر شده بودکه مرکبات درجه سه توسط دولت کیلویی 550 تومان خریداری شود و همچنین قرار بود دولت با خرید تضمینی کیلویی 834 تومان مرکبات را خریداری کند اما متاسفانه همین خرید پایین نیز روند اجرایی کندی دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده بودکه دولت با نرخ توافقی برای تامین مرکبات شب عید این محصول را از کشاورز خریداری کند اما متاسفانه این مهم محقق نشده است، تصریح کرد: وضعیت بازار مرکبات با این شرایط بسیار نگران کننده است.

نیازآذری، افزود: متاسفانه استان مازندران 50 درصد مرکبات کشور را تولید می کند، وضعیت مناسبی ندارد و از همین رو برای بهبود وضعیت مرکبات کاران دولت باید مصوبه پرداخت خسارت مرکبات کاران را هرچه سریعتر عملیاتی کند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس، یادآورشد: نیازی به واردات مرکبات به کشور به هیچ وجه احساس نمی شود بنابراین وزارت کشاورزی با خرید محصول مرکبات کاران میوه شب عید را تامین کند و این در حالی است که دولت باید بطور مستقیم محصول را از کشاورز خریداری و سپس بدون واسطه بدست مصرف کننده برساند تا نرخ تعیین شده در حال تعادل قرار بگیرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده