خسته بند:

ایجاد بندر کاسپین رقابت سالم برای رشد اقتصادی را منجر شده است

عضوکمیسیون عمران مجلس، با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص اینکه ساخت بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی ضرورتی ندارد، گفت: احداث این بندر به ارتقای فعالیت های اقتصادی در پی رقابت سالم منجر شده است.

 خانه ملت؛ حسن خسته بند با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص اینکه ساخت بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی ضرورتی ندارد و درصورت ساخت این بندر، رقابت بیهوده‌ای بین سازمان بنادر و منطقه آزاد ایجاد می شود، گفت: این بندر به تازگی احداث نشده و در سال هایی که از ایجاد آن می گذرد اختلافی میان سازمان های یاد شده ایجاد نشده است.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هیچ تقابلی میان سازمان بنادر و منطقه آزاد در پی احداث بندر کاسپین ایجاد نشده است،افزود:احداث این بندر به ارتقای فعالیت های اقتصادی در پی رقابت سالم منجر شده است.

وی با تاکید براینکه بندرکاسپین باید با تعامل منطقه آزاد و همچنین سازمان بنادر اداره شود، تصریح کرد:در صورتی که تعامل میان این دو سازمان در خصوص اداره بندر "کاسپین" ایجاد شود آینده درخشانی برای این بندر متصور خواهد بود.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:این بندر محل مناسبی برای صادرات کالاهای تولید داخل بوده از این رو می تواند اقتصاد ما را متحول کند.
ترکان:با تکمیل بندر کاسپین،منطقه آزاد انزلی به مرکز داد و ستد کالاهای استراتژیک در حوزه خزر تبدیل می شود

به گزارش خانه ملت؛"علی اکبر ترکان" در30تیرماه 1395 یکی از بزرگترین پروژه های زیرساختی مناطق آزاد کشور مجتمع بندری کاسپین بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند ساخت و تکمیل این پروژه که به صورت شبانه روزی و مستمر در حال ساخت است قرار گرفت.

مشاور رئیس جمهور گفت:با تکمیل بندر کاسپین، منطقه آزاد انزلی به هاب داد و ستد کالاهای استراتژیک در حوزه خزر تبدیل می شود و در بخش سرمایه گذاری خارجی بازار روسیه هدف گیری شده است.

دبیرشورای عالی مناطق آزاد کشور پس از بازدید از مجتمع بندری کاسپین گفت:براساسا ابلاغ مقام معظم رهبری در بند ۱۱ اقتصاد مقاومتی ماموریت مناطق آزاد مشخص شده جهت گیری صادراتی دارند و در منطقه آزادانزلی مجتمع بندری کاسپین با رویکرد صادراتی با تلاش شبانه روزی درحال ساخت است.
اما،دبیرانجمن پایانه‌داران بنادر با بیان اینکه چرخه اقتصادی در کشور به درستی راه نیفتاده،گفت: در بنادر شمالی به راحتی می‌توان عدم برداشت از سرمایه‌گذاری‌ها را شاهد بود، چراکه در این بنادر برای بیش از 24 میلیون تن ظرفیت‌سازی شده ،اما تنها 10میلیون تن از کلی بنادر ما استفاده می‌شود در بنادر جنوبی هم، دولت و بخش خصوصی زیرساخت‌هایی را آماده کرده‎اند که در شرایط فعلی در حال ضرردهی است.

صادقی فر ادامه داد:درشمال کشور که اکنون 14میلیون تن ظرفیت مازاد وجود دارد، منطقه آزاد انزلی می‌خواهد بندر بزرگ "کاسپین" را احداث کند؛درحالی که این سرمایه‎گذاری هم هیچ ضرورتی ندارد و اگر این بندر ساخته شود، رقابت بیهوده‌ای را بین سازمان بنادر و مناطق آزاد ایجاد می‌کند./ 

برچسب ها

اخبار برگزیده، رشد اقتصادی، نرخ رشد اقتصادی