مقدسی:

مصرف کالای ایرانی بزرگترین گام در ایجاد اشتغال است

دبیرفراکسیون اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهایی همچون ژاپن و کره ابتدا تنها از کالای ساخت کشور خودشان استفاده کرده و کم کم کیفیت محصولات خود را ارتقاء دادند.

 خانه ملت؛ سیدمهدی مقدسی با اشاره به هجمه کالاها و محصولات چینی به بازار ایران، گفت: اگر ما به ساخت داخل توجه کنیم، اقتصاد کشورمان می تواند رشد لازم را داشته باشد که این امر نیازمند کار فرهنگی و ایجاد باورملی هم برای مصرف کننده و هم دولت است که می خواهد مردم بخش عمده ای از نیاز خود را از کالای داخلی تامین کنند.

وی افزود:واقعیت این است که ما اگر منابع کشورمان را برای خرید کالاهای بی کیفیت و بُنجل کشورهای دیگر از جمله چین و ترکیه هزینه کنیم که یا به صورت قاچاق و یا غیر قاچاق وارد کشور می شود،به اقتصاد و تولیدملی ضربه زده ایم و بازارکار برای کشورهای دیگر ایجاد کرده ایم.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:ژاپنی ها و کره ای ها فرهنگ سازی برای استفاده از کالای داخلی را این گونه آغاز کردند که ابتدا تنها از محصولات تولید کشور خودشان استفاده کرد و رفته رفته کیفیت کالاهای خود را ارتقاء دادند.

مقدسی با بیان اینکه این روش می تواند الگوی خوبی برای ما باشد،افزود: باید مادامی که محصولات ایرانی و آنچه که در ایران تولید می شود،داریم به سمت مصرف آن برویم.البته تولیدکنندگان نیز باید همزمان،نسبت به ارتقای سطح کیفی محصولات خود اقدام کرده و محصولی که قابل رقابت با کالاهای دیگر باشد را تولید کنند.

فرهنگ سازی برای مصرف کالای ایرانی بزرگترین خدمت برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از بیکاری است

دبیرفراکسیون اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بخشی از کالاهای چینی که وارد کشور می شود قاچاق است و بخشی از آن نیز با قیمت تمام شده ارزان برای واردکننده وارد می شود؛از این رو برای عرضه کننده و مصرف کننده این جاذبه را ایجاد کرده است در حالی که این کالاها فاقد کیفیت لازم بوده و آسیب جدی به اقتصاد بسیاری از کشورها از جمله اقتصاد کشور ما وارد می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه تبلیغ و فرهنگ سازی برای مصرف کالای ایرانی بزرگترین خدمت در راستای ایجاد اشتغال و جلوگیری از بیکاری است ،تصریح کرد: در این میان باید به تولید کننده نیز بگوییم که در بخش تحقیق و توسعه در راستای افزایش کیفیت تولیدات خود فکر کرده و گام جدی بردارد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال زایی، اشتغالزایی