با موافقت نمایندگان مصوب شد؛

اختصاص یک درصد از عوارض ورود کالاها برای اشتغال محرومان مناطق آزاد

نمایندگان مردم در خانه ملت سازمان مناطق آزاد را مکلف کردند تا یک درصد از عوارض ورود کالاها و خدمات به این مناطق را برای اشتغال محرومان و نیازمندان بومی این مناطق اختصاص دهند.

خانه ملت؛ نمایندگان درنشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، 18 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، درجریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایرانی با ماده 98 این لایحه پس از اصلاحاتی با 148 رأی موافق، 10رأی مخالف و بدون رأی ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ماده 98 آمده است: الف- سازمان مناطق آزاد مکلفند به منظور زدودن فقر از چهره مناطق آزاد تجاری 1% از محل وصول عوارض ورود کالاها و خدمات این مناطق را به خزانه و طبق بودجه سنواتی از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی برای اشتغال محرومین و نیازمندان بومی این مناطق اختصاص دهد.

ب – کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی موظفند جهت توانمندسازی افراد تحت پوشش خود سالانه یکصدهزار نفر را به ترتیب 70 درصد از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و 30 درصد از طریق سازمان بهزیستی صاحب شغل نمایند. دولت طبق بودجه سنواتی تسهیلات قرض الحسنه لام را در جهت تحقق این امر در نظر خواهد گرفت./

برچسب ها

اخبار برگزیده