با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

ارجاع مواد مربوط به ایثارگران به کمیسیون تلفیق

نمایندگان مردم در خانه ملت موافقت کردند تا برخی از مواد برنامه ششم که در مورد خدمت رسانی به ایثارگران بود جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شود.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر (شنبه، 18 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه با 127 رأی موافق، 48 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند تا مواد 102، 103، 104، 105 و 106 لایحه برنامه ششم که در مورد ایثارگران بود به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شود.

گفتنی است رئیس مجلس در جریان بررسی این مواد از لایحه عنوان کرد: برخی از بندهای این مواد تکراری است که بدون شک در زمان اجرا با مشکل مواجه خواهیم شد لذا باید این اشکالات در کمیسیون تلفیق رفع شود.

گفتنی است در ماده 102 ارجاع شده به کمیسیون تلفیق اشاره شده که دولت موظف به انجام اقدامات لازم جهت اجرای صحیح و به موقع قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در طول برنامه بوده و باید اعتبار کافی را در بودجه سنواتی پیش بینی کند.

همچنین در ماده 103 این لایحه تزریق اعتبار لازم به منظور تامین حداقل معیشت ایثارگران که فاقد شغل یا هرگونه درآمدی باشند از سوی دولت مشخص شده، همچنین ماده 104 نیز بانک مرکزی را مکلف کرده تا در طول برنامه ششم توسعه نسبت به ارائه تسهیلات مسکن به رزمندگان دارای حداقل 6 ماه سابقه جبهه و جانبازان و آزادگان اقدام کند.

گفتنی است ماده 105 لایحه مذکور وزارتخانه های علوم و بهداشت را مکلف کرده تا 25 درصد از سهمیه های ورود به دانشگاه و موسسات آموزش عالی و بورسیه های تحصیلی داخل و خارج از کشور به همسر و فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان اختصاص یابد.

به گزارش خانه ملت در ماده 106 این لایحه نیز اشاره شده است که 100 درصد حقوق، پاداش و سایر فوق العاده های جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان شهدا با حداقل 12 ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه ها از پرداخت مالیات معاف باشند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، امور ایثارگران، ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانواده های ایثارگران، شهادت طلبی، فرهنگ ایثار و شهادت، مقام شهادت، کمیسیون تلفیق