با موافقت نمایندگان؛

درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به ورزش بانوان اختصاص یافت

نمایندگان خانه ملت با تعلق ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده به توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیر ساختهای ورزش بویژه در حوزه معلولین و جانبازان موافقت کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه 19 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه با ماده 109 این لایحه موافقت کردند. این در حالی است که ماده 109 از بخش 17 لایحه برنامه ششم توسعه ناظر بر موضوعات فرهنگی، هنری و ورزشی است.

بنابراین گزارش در ماده 109آمده است: دولت مکلف است بیست و هفت صدم درصد(27/0%) از کل نه درصد(9%) مالیات ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیر ساختهای ورزش بویژه در حوزه معلولین و جانبازان اختصاص دهد. این مبلغ در ردیفهای مربوط به وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش در بودجه سنواتی پیش بینی و پس از مبادله موافقت نامه در اختیار این وزراتخانه‌ها قرار می‌گیرد.

همچنین در تبصره 1 این ماده آمده است: این اعتبار فقط در استانها هزینه میشود.

بنابراین گزارش در تبصره 2 ماده 109 لایحه برنامه ششم توسعه عبارت است از: پرداخت هر گونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل و به هر نحو به ورزش حرفه ای ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

این گزارش می افزاید: در جریان بررسی این ماده دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور رفع ابهام این ماده، پیشنهاد چند اصلاح عبارتی داد تا در مشروح مذاکرات ثبت شود.

بر همین اساس، پس از کسر موضوع ماده 6 این قانون، میزان بیست و هفت صدم درصد (27/0%) از کل (9%) مالیات ارزش افزوده برای موارد فوق در بودجه سنواتی پیش بینی و در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار گیرد.

وی همچنین پیشنهاد اضافه کردن عبارت "تصرف در اموال عمومی" پیس از عبارات "پیگرد قانونی" را در تبصره 2 این ماده داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ورزش بانوان