زارع:

حذف یارانه پردرآمدها مستمری مددجویان را افزایش می دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه حذف یارانه پردرآمدها مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را افزایش می دهد، گفت: دولت باید در شناسایی دهک های پردرآمد جامعه سرعت عمل بیشتری به خرج دهد.

 خانه ملت؛ رحیم زارع با اشاره به مصوبه امروز مجلس در برنامه ششم در خصوص هدفنمندی یارانه ها گفت:بر اساس مصوبه امروز مجلس، دولت باید طی برنامه ششم توسعه با حذف یارانه پردرآمدها حداقل مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را علاوه بر یارانه موجود، متناسب با محرومیت ۲۰ درصد حداقل مصوبه شورای عالی کار و از محل هدفمندسازی یارانه‌ها و حذف خانوارهای پردرآمد تامین کند.

نماینده مردم با تاکید بر این‌که دولت باید طبق قانون در شناسایی دهک‌های پردرآمد جامعه سرعت عمل بیشتری به خرج دهد، افزود: ترکیب درآمدی کشور نشان می‌دهد از کل جمعیت کشور بین 5 تا 7 میلیون نفر درآمدهای زیر خط فقر، 68 میلیون نفر درآمد متوسط و 5 میلیون نفر هم درآمدهای بدون حساب و کتاب دارند که دولت باید با شناسایی این طبقه هرچه سریع‌تر نسبت به حذف آنها از دریافت یارانه نقدی اقدام کند.

افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی هزینه جدیدی بر دولت تحمیل نمی کند

زارع ادامه داد: افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، از طریق حذف یارانه پر درآمدها صورت می گیرد و هزینه جدیدی از طریق بودجه عمومی بر دولت تحمیل نمی کند.

وی با تاکید بر این‌که دولت در حذف دهک‌های پردرآمد اولویت را بر شناسایی ازطریق پرداخت مالیات‌ها و فرارهای مالیاتی قرار دهد، یادآور شد: بانک اطلاعاتی مالیاتی بهترین معیار برای شناسایی پردرآمدها است که دولت می‌تواند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این بانک به حذف دهک‌های پردرآمد و اجرای قانون هدفمندی اقدام کند.

قطع یارانه پردرآمدها و تزریق آن به حوزه صنعت، تولید و کشاورزی لازمه رشد کشور است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که قطع یارانه پردرآمدها و تزریق آن به حوزه صنعت، تولید و کشاورزی لازمه رشد کشور است، تصریح کرد: رسیدن به اقتصاد مقاومتی و برون‌رفت از شرایط کنونی، لازمه قطع پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پردرآمد است که متاسفانه تاکنون با تعلل مسئولان در این زمینه مواجه هستیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش واردات صنعتی ایران، استراتژی توسعه صنعتی، حذف یارانه، حذف یارانه نقدی خانوارهای غیر نیازمند، قانون هدفمندی یارانه ها، کمیته امداد، کمیته امداد امام (ره)، کمیته امداد امام خمینی (ره)، کمیته امداد و بهزیستی، کمیته امداد و سازمان بهزیستی