یارمحمدی:

رکود تاثیرگذار ترین مولفه در افت معاملات مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه دلار و نرخ ارز در افت معاملات مسکن بی تاثیر هستند، گفت: رکود تاثیرگذار ترین مولفه در افت معاملات مسکن است.

 خانه ملت؛ علیم یارمحمدی با اشاره به وضعیت فعلی بازار مسکن، گفت: ربط دادن افت معاملات مسکن به رشد نرخ ارز غیرمنطقی است.

نماینده مردم زاهدان درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه بیش از 99 درصد کالاهای به کار رفته در بخش مسکن از طریق تولید داخل تامین می شود، افزود: زمانی که نیازی به خرید از خارج و صرف ارز برای ساخت مسکن نباشد نمی توانیم در مورد تاثیرگذاری نرخ دلار بر بازار مسکن اظهارنظر کنیم.

دلیل عمده افت معاملات مسکن رکود حاکم بر این بازار است

وی با بیان اینکه دلیل عمده افت معاملات مسکن رکود حاکم بر این بازار است،تصریح کرد: تا زمانی که این رکود جبران نشود نوسانات در بازار مسکن طبیعی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سیاست گذاری ها در بازار مسکن باید مورد بازنگری و تجدید نظر واقع شوند، گفت: با سیاست های فعلی بازار مسکن از رکود خارج نشده و وضعیت بدتر شده است.

یارمحمدی با بیان اینکه تسهیلات دهی برای تامین خانه اقشار آسیب پذیر سیاستی در راستای تنظیم بازار بوده است، تصریح کرد: متاسفانه نرخ بالای سود تسهیلات یکی از رموز شکست این سیاست بوده از این رو دولت باید بازنگری در این سیاست داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تا زمانی که سیاست های فعلی بازار مسکن نتواند قفل این حوزه را باز کند هر روز عاملی برای وضعیت کنونی این بازار و بی تحرکی در آن معرفی می شود که صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ در آذرماه سال جاری تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۱۸۳۲ واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 9/5 درصد کاهش نشان می‌دهد/

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، خروج بازار مسکن از رکود، قیمت مسکن