نوری:

صادرات دام زنده به شرط تامین نیاز داخلی ارزآوری به همراه دارد

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه صادرات دام زنده به شرط تامین نیاز داخلی ارزآوری برای کشور به همراه دارد، گفت: تنظیم نرخ بازار گوشت با اتخاذ سیاست های وارداتی و صادراتی توسط دولت محقق می شود.

 خانه ملت؛ سیدراضی نوری درباره وضعیت بازارگوشت،گفت: برای بهبود شرایط اقتصادی دامدار و برای جلوگیری از فشار اقتصادی به مصرف کننده گوشت و فرآورده های گوشتی دولت باید با تدابیرکارشناسی شده ای نرخی جهت تنظیم بازار گوشت درنظر بگیرد که علاوه برمصرف کننده،تولیدکننده نیز از شرایط بازار راضی باشد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:می توان با سیاست های وارداتی و صادراتی توسط دولت وضعیت نرخ گوشت را درکشور سروسامان داد؛بنابراین درگام نخست باید میزان تولید و مصرف گوشت با راهکارهای آماری به نحو اصولی مشخص شود.

نوری افزود:برای بهبود وضعیت دامداریهای کشور نیازضروری است که نهاده های دامی ارزانقیمت در اختیار دامداران قرار بگیرد تا دامداران بتوانند با هزینه پایین محصولات دامی را روانه بازار مصرفی کنند.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کاهش نرخ نهاده های دامی و توزیع تولید به مصرف گوشت عواملی برای ثبات بازار در این عرصه به شمار می آید،یادآورشد:صادرات دام زنده درشرایط گرانی دلار به شرط تامین نیاز داخلی برای ما ارزآوری به همراه خواهد آورد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، دامدار، دامداران، دامداری، دامداری و کشاورزی، صادرات دام زنده