با موافقت نمایندگان؛

مالیات سیگار مشخص شد

نمایندگان مردم در خانه ملت، مالیات هر پاکت سیگار تولید داخل را ۱۰ درصد و سیگار وارداتی را ۴۰ درصد تعیین کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه 25 دی) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه، با ماده 88 این لایحه با 170 رأی موافق، 4 رأی مخالف و بدون رأی ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس این گزارش؛ نمایندگان با پیشنهاد کاظم دلخوش مبنی بر تعیین مالیات برای هر پاکت سیگار تولید داخل با 111 رأی موافق، 56 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 218 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

همچنین نمایندگان با رفع ابهام بند الف ماده 88 مبنی بر افزوده شدن عبارت "مالیات هر پاکت سیگار تولید داخل با نشان بین المللی به میزان 25 درصد" با 150 رأی موافق، 25 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

نهایتا براساس ماده 88 لایحه مذکور؛ الف- از ابتدای برنامه تولید و واردات انواع سیگار و محصولات دخانی علاوه بر مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده، مشمول مالیات به شرح زیر است:

1- مالیات هر پاکت انواع سیگار تولید داخلی به میزان 10 درصد قیمت درب کارخانه، تولید مشترک 20 درصد، تولید داخل با نشان بین المللی (برند) 25 درصد و وارداتی به میزان 40 درصد قیمت کالا، بیمه و کرایه تا بندر مقصد CIF تعیین می گردد.

2- مالیات انواع توتون پیپ و تنباکوی آماده مصرف تولید داخلی، به میزان 10% قیمت درب کارخانه و وارداتی به میزان 40 درصد قیمت کالا، بیمه و کرایه تا بندر مقصد CIF تعیین می گردد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استعمال سیگار