پورابراهیمی داورانی خبرداد:

بررسی توقف ارائه وام های خُرد در کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از بررسی توقف در روند ارائه وام های خُرد دراین کمیسیون خبرداد، گفت:نظام بانکی باید به مطالبات مردم در زمینه درخواست وام توجه کند.

خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی گفت:گزارش ها در یک ماه اخیر حکایت از این دارد که اغلب بانک ها از ارائه وام های خُرد امتناع می کنند.

نماینده مردم کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:درهرصورت نظام بانکی کشور بایدبه تقاضای وامهای خُرد پاسخ دهد؛به دلیل اینکه بخشی از مشکلات مردم با این وام ها حداقل در مقطعی رفع می شود.

پورابراهیمی داورانی گفت:کمیسیون اقتصادی مجلس موضوع توقف در روند ارائه تسهیلات خُرد بانکی را بررسی می کند،البته بانک مرکزی باید نظارت های لازم را در این رابطه اعمال کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود: باید مشخص شود چه بانک های موضوع ارائه وام های خُرد را متوقف کرده اند،بنابراین باید دراین زمینه گزارش ارائه شود.

بررسی دلایل امتناع بانک ها از ارائه وام های خرد بانکی

پورابراهیمی داورانی با بیان اینکه نظام بانکی باید به مطالبات مردم در زمینه درخواست وام توجه کند،گفت:اینکه بانکها اعلام می کنند به دلیل نبود منابع از ارائه وام های خُرد خودداری می کنند، باید بررسی شود.

وی با بیان اینکه رئیس بانک مرکزی و مدیران بانک ها باید پاسخگوی توقف در ارائه وام های خُرد شوند،افزود:باید بانک ها گزارشی از ارائه تسهیلات برای رفع رکود بنگاه های تولیدی ارائه دهند در صورتی که یک بانک منابع خود را به موضوع مذکور اختصاص داده،می توان این دلیل را قبول کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:درصورت اینکه بانک ها با وجود داشتن منابع از ارائه وام خودداری کنند،باید اقامات لازم انجام شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون اقتصادی مجلس