جمالی نوبندگانی با اشاره به پیام شورای همکاری خلیج فارس به ایران:

سیاست خارجی ایران تعامل با کشورهای منطقه است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: درک صحیح کشورهای منطقه از موقعیت ایران و چشم باز کردن بر واقعیات روابط بهتری را برای آن ها با جمهوری اسلامی رقم می زند.

خانه ملت؛ در خصوص در خصوص ارسال پیام شورای همکاری خلیج فارس به ایران توسط کویت، اظهار داشت: هر دولتی که در جمهوری اسلامی حاکم بوه بر حسن همجواری و تعامل با کشورهای همسایه تاکید داشته است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران با کشور ما دارای فرهنگ‌ها و دین مشترک هستیم ولی بعضا به دلیل رویا پردازی برخی از کشورها مشکلاتی پیش می‌آید زیرا برخی از کشورهای منطقه به دنبال رهبری جهان عرب هستند یا اینکه به دنبال انجام عملیات نیابتی از سوی آمریکا شوند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه برخی از کشورها درک صحیحی از مسائل منطقه و کشور ایران ندارند و به همین دلیل در برخورد و تعامل با ایران دچار مشکل می شوند، پیشنهاد ما این است که این دوستان به درک صحیح موضوع بازگردند.

جمالی نوبندگانی متذکر شد: کشورهای دیگر باید بدانند که ایران یک کشور مقتدر است و قدرت آن نیز در مسیر یکپارچگی، اتحاد و پرهیز از دخالت نیروهای فرامنطقه ای می داند، کشورهای عراق و سوریه با وجود عرب بودن اما مورد حمایت ایران قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ایران از عراق بعد از صدام با وجود پیشینه جنگ تحمیلی بازهم حمایت کرد، افزود: کشورهای دیگر باید بدانند که ایران هراسی که آمریکا و انگلیس به دنبال آن هستند، هزینه‌های زیادی را برای کشورهای منطقه به دنبال خواهد داشت.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری و ایجاد تروریسم عقربی است که زهرش را به کشورهای منطقه وارد می‌کند، امیدوارم که به صورت واقعی کشورهای منطقه تعامل با ایران را جدی بگیرند، زیرا ایران همکاری های منطقه ای را مورد تاکید خود قرار داده است./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحولات منطقه ای، تروریسم، خلیج فارس، مطالعات منطقه ای، مقابله با تروریسم