اسدی:

راهکار برون رفت از کشاورزی سنتی حمایت از صنایع تبدیلی است

نماینده مردم شهربابک در مجلس با بیان اینکه حمایت از صنایع تبدیلی راهکاری برای برون رفت از کشاورزی سنتی است، گفت: متاسفانه در ایران، بخش کشاورزی در تمام مراحل همچنان به شیوه سنتی اداره می شود.

 خانه ملت؛ علی اسدی کرم در خصوص توسعه صنایع تبدیلی در صنعت کشاورزی،گفت: یکی از مهمترین ارکان یک اقتصاد پیشرفته ، فعال بودن در بخش کشاورزی است، اما متاسفانه در ایران، بخش کشاورزی در تمام مراحل همچنان به شیوه سنتی اداره می شود.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: عدم پویایی بخش کشاورزی که جمعیت قابل توجهی از مردم در آن مشغول به فعالیت هستند، مانع رشد پایدار و همه جانبه کشور شده است و هدررفت سنگین آب در این بخش و همچنین ضایعات فراوان در مراحل کاشت، داشت، برداشت و حتی توزیع باعث ایجاد خسارات سنگین به فعالان این حوزه شده است.

وی ادامه داد:حمایت جدی دولت از صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی نه تنها می تواند کمک قابل ملاحظه ای به کشاورزان زحمتکش کند، بلکه راهکار برون رفت از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن است.

نماینده شهربابک ضمن برشمردن مزیت های صنایع تبدیلی در صنعت کشاورزی، افزود:کاهش ضایعات،افزایش اشتغال و توسعه صادرات از مزیت هایی است که می تواند موجبات تحقق رشد 8% درصدی در راستای اقتصاد مقاومتی را فراهم کند.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی، یادآورشد:خوشبختانه در برنامه ششم توسعه با تلاش همکارانمان در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه ای به این بخش شد و سعی شد شرایط خوبی برای این حوزه فراهم آید./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، صنایع تبدیلی