شوشتری:

رشد اقتصادی هشت درصدی دست یافتی است

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی،رشد اقتصادی هشت درصدی را دست یافتنی دانست و گفت: این مهم نیازمند سرمایه گذاری ۷۲۴ هزار میلیارد تومان در سال است.

 خانه ملت؛ هادی شوشتری روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان قوچان افزود: مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست‌های برنامه ششم توسعه برای سال های 95 تا 99رشد شتابان اقتصادی را مورد تاکید قرار داده اند.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاری از طریق منابع عمومی، تملک دارایی سرمایه‌ای، صندوق توسعه ملی ‌، بازار سرمایه، تسهیلات بانکی، آورده بخش خصوصی، منابع داخلی شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی میسر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه هرگونه اخذ اعتبارات در ذیل برنامه ششم توسعه خواهد بود ، گفت: همه ادارات ونهادها در ذیل فصول بیست‌گانه این برنامه قرار دارند و می‌توانند استراتژی مدیریتی خود را از این منابع در بازه 95 تا 99 ارائه دهند.

وی خواستار تشکیل شورای راهبردی در خصوص جذب سرمایه‌گذار در شهرستان شد و ادامه داد : این شورا در گام اول باید سیاست‌گذاری ورود سرمایه‌گذار و در گام بعد هماهنگی ، پیگیری و کنترل را مد نظر قرار دهد.

وی ، پایش، کنترل و نظارت را ازدیگر وظیفه های شورای راهبردی سرمایه‌گذاری خواند و ادامه داد: امروز یکی از دلایل آسیب‌های اجتماعی فقدان شغل است که با ورود سرمایه‌گذار و رفع بی کاری، آسیب‌ها کاهش خواهند یافت.

وی از ابلاغ 17 میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان از محل تبصره 36 خبر داد و افزود: این اعتبارات که اختصاص 100 درصدی دارد در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای، پروژه مجتمع فرهنگی ، حوزه خدمات شهری و ورزش محلات، تکمیل و احداث دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه فناوری‌های نوین هزینه می شود.

سید حسن حسینی رئیس دادگستری قوچان نیز با یادآوری نظارت قوه قضائیه بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی گفت: مدیران باید عملکرد زیردستان خود را کنترل کنند.

وی پاسخگویی به دستورات قضایی صادرشده توسط قاضی در مهلت تعیین‌شده را ضروری دانست و افزود: از حدود 2 ماه گذشته دستگاه قضا سیستم ثنا را راه‌اندازی کرده است که برای ادارات نیز پیش‌بینی‌شده تا ازاین‌پس ابلاغ‌ها از حالت سنتی و فیزیکی خارج و به‌ صورت الکترونیکی ارسال شود .

به گزارش ایرنا، حسینی از برگزاری نخستین نشست شورای پیشگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی در این شهرستان خبر داد و گفت : مدیران اداری در ساعات اداری فعالیت سیاسی و انتخاباتی نمی‌توانند داشته باشند و در ساعات غیر اداری نیز با رعایت ضوابط و مقررات، اقدام نمایند .

وی با ابراز نگرانی از وضعیت آب شرب شهرستان گفت: بر اساس اعلام مراکز بهداشتی و آب منطقه‌ای استان خراسان رضوی و با توجه به بحران آب ، وجود چاه‌های غیرمجاز لطمه‌های زیادی وارد می‌کند.

قوچان در 130 کیلومتری شمال غرب مشهد - مرکز استان خراسان رضوی - قرار دارد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تغییرات و نوسانات رشد اقتصادی، رشد اقتصادی، نرخ رشد اقتصادی، نرخ رشد اقتصادی هشت درصد، چشم اندازرشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته، چگونگی شناسایی تنگناهای رشد اقتصادی