رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی:

فعالیت زنان در اجتماع منافاتی با کار آنان درخانه ندارد

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت زنان در عرصه های اجتماعی و فرهنگی هیچ منافاتی با کار آنان در خانه و خانواده ندارد.

خانه ملت؛ پروانه سلحشوری درسلسله نشست های مقدماتی همایش توسعه کارآفرینی با موضوع فرهنگ وکارآفرینی درمحل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری این مطلب را بیان کرد.

وی ادامه داد: بسیاری از کارآفرینان زن جوان هستند که بسیار در توسعه کارآفرینی تاثیرگذاراست و حتی در توسعه فعالیت های اقتصادی نیز بسیار مهم است.

وی افزود: در مقوله توانمندسازی اختیار مسأله بسیار مهمی است و باید مشخص شود که فرد به چه کاری علاقه مند است.

سلحشوری اضافه کرد: ازنظر من با خانواده زندگی کردن منافاتی با فعالیت اجتماعی ندارد و زنان موفق در اجتماع مادران موفق تری هستند و زنان خانه دار از افسردگی بیشتری رنج می برند.

وی گفت: نباید زنان را به خانه داری تشویق کرد به همین منظور الگوی زنان موفق و کارآمد و کارآفرین باید به جوانان معرفی شود.

وی با بیان اینکه توسعه فعالیت های کارآفرینی بسیارتاثیرگذار است و نباید جوانان به فعالیت درعرصه دولتی مشغول شوند چون در این زمینه ظرفیت وجود ندارد.

نماینده مجلس افزود: باید جوانان روی پای خودشان بایستند و دیگران را نیز وادار به کار در عرصه اقتصادی و اجتماعی کنند و راه نجات از مشکلات همین موضوع است.

به گزارش ایرنا، سلسله نشست های مقدماتی همایش توسعه کارآفرینی با موضوع فرهنگ وکارآفرینی در محل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور شهیندخت مولاوردی معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری و پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و جمعی از بانوان کارآفرین برگزارشد.

برچسب ها

آموزش زنان، اخبار برگزیده، استیفای حقوق زنان، اشتغال زنان، بسته های حمایتی زنان، بیمه زنان خانه دار، تشکل های زنان، حوزه زنان، خشونت علیه زنان