پوربافرانی:

افزایش سه برابری صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در پسابرجام

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزایش سه برابری صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در پسابرجام را نشان از رشد تولید داخلی دانست و گفت: این آمار نشان از حرکت رو به رشد ایران برای حضور در بازار جهانی دارو دارد.

 خانه ملت؛ عباسعلی پوربافرانی درباره افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی، افزود: با توجه به اینکه حوزه دارو و تجهیزات پزشکی از حوزه‌های مهم و تاثیرگذار در بازار جهانی است لذا توفیقات حاصل شده در حوزه صادرات در این بازار، می تواند کمک شایانی به توسعه ایران از جهات اقتصادی کند.

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران در حوزه تولید دارو و تجهیزات پزشکی، سهم عمده بازار جهانی را به خود اختصاص داده، ادامه داد: افزایش صادرات سه برابری دارو و تجهیزات پزشکی نشان از رشد تولید داخلی و ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بدون شک در دست گرفتن بازار جهانی و افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی نشان دهنده آن است که محصولات ما از کیفیت خوبی برخوردار است و توانسته مورد توجه سایر کشورها قرار گیرد.

وی یادآور شد: افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی اقدام مثبتی در جهت رشد اقتصادی مناسب و اشتغال پایدار و مولد است همچنین این مهم نشان از رشد علمی و دانش فناوری همه جانبه دارد.

پوربافرانی تاکید کرد: درحال حاضر به شرکت های دارویی جایزه ملی کیفیت ارایه می دهیم و اگر این شرکت ها بر کیفیت محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی خود ورود پیدا کنند هم در زمینه صادرات موفق خواهیم شد هم می توان شاهد کاهش بیش از پیش واردات بود.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بدون شک اگر متخصصان احساس کنند در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، تولیدات داخل قابلیت رقابت با محصولات خارجی را دارند دیگر رغبتی برای واردات این محصولات وجود نخواهد داشت زیرا وارد کردن محصولات به جهت خروج ارز می‌تواند مشکلات اقتصادی را به همراه داشته باشد این در حالی است که تولیدات داخل می‌تواند کمک زیادی به حوزه اقتصاد داشته باشد.

به گزارش خانه ملت، پیش از این قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل اعلام کرد که پس از برجام صادرات دارو و تجهیزات پزشکی از 20 میلیون دلار در سال 92 به 60 میلیون دلار در سال 95 رسیده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، الزام به ارائه عملکرد طرح در ایجاد اشتغال پایدار، ایجاد اشتغال پایدار، تولید و صادرات دارو، صادرات دارو، هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، کمیسیون بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس