سلحشوری مطرح کرد:

سهم اندک محصولات فرهنگی کاغذی در سبد مصرف خانواده ها

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزایش تعرفه واردات کاغذ را موجب ایجاد رکود در صنایع وابسته به کاغذ دانست و گفت: در شرایط کنونی افزایش تعرفه واردات این کالای مهم به صلاح نیست.

 خانه ملت : پروانه سلحشوری ، گفت: باید به عرضه و تقاضا و نیاز بازار کاغذ توجه داشت و اقدام به افزایش تعرفه واردات این کالای مهم در شرایط کنونی به صلاح نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کاغذ یکی از مواد اولیه تولید محصولات فرهنگی است و افزایش تعرفه واردات موجب گرانی این محصولات خواهد شد، اظهار کرد: متاسفانه محصولات فرهنگی مانند کتاب، روزنامه و غیره هم ا‌کنون سهم اندکی در سبد مصرف خانواده‌ها دارد و با انجام چنین اقدامی به همین سهم اندک نیز آسیب وارد می‌شود.

افزایش تعرفه واردات کاغذ از 5 به 10 درصد موجب گرانی محصولات مختلف می‌شود

وی افزایش تعرفه واردات کاغذ از 5 به 10 درصد را موجب گرانی محصولات مختلف دانست و افزود: بنابراین شاهد کاهش تقاضا در بازار خواهیم بود که امری مشکل آفرین برای اقتصاد است.

سلحشوری با بیان اینکه در سال‌های گذشته شاهد قطع بی رویه درختان جنگل‌ها بوده‌ایم و این امر آسیب‌های زیست محیطی بسیاری به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: بر این اساس در مجلس شورای اسلامی قانونی مصوب شد تا در برداشت از منابع جنگل‌ها شاهد کاهش باشیم لذا واردات می‌تواند کسری احتمالی و نیاز بازار را تامین کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی استفاده از روش‌های نوین مانند بازیافت کاغذ، تولید کاغذ از سنگ و غیره را از جمله راهکارهای افزایش سهم تولید داخلی و کاهش وابستگی به واردات دانست و خاطرنشان کرد: در این میان باید فرهنگ استفاده صحیح از کاغذ را در جامعه رواج داد تا نیاز به این کالا کاهش یابد./

برچسب ها

ارزش واردات، تعرفه