نوریان با اشاره به برگزاری نشست آستانه:

جوهره اصلی مذاکرات صلح سوریه باید سوری-سوری باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: قطعا جوهره اصلی مذاکرات صلح سوریه و نشست آستانه باید مذاکرات سوری-سوری باشد و دخالت کشورهای غربی و کشورهای حامی تروریسم، مانع از تحقق اهداف این مذاکرات می شود.

خانه ملت :اردشیر نوریان  با اشاره به برگزاری نشست آستانه و نتایج آن درباره آینده سوریه، گفت: نشست آستانه زوایای متعددی دارد، اگر برگزاری این نشست از زاویه پایان درگیری ها، خون ریزی ها و تقابلات نظامی داده شود، بسیار مثبت بوده است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر عدم دخالت کشورهای فرامنطقه ای در روند صلح سوریه، افزود: قطعا جوهره اصلی مذاکرات صلح سوریه و نشست آستانه باید مذاکرات سوری-سوری باشد و دخالت کشورهای غربی و کشورهای حامی تروریسم، مانع از تحقق اهداف این مذاکرات می شود.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر محور تهران-مسکو-آنکارا می تواند یک حمایت سیاسی همه جانبه از پیشبرد اهداف نجات و صلح سوریه داشته باشد و قطعا روند کنونی همکاری سه کشور در بحث بحران سوریه باید حفظ شود، زیرا این تعاملات در بحث حل بسیاری از مشکلات سوریه مثبت بوده است.

نوریان ادامه داد: یکی از نکات مهم نشست آستانه این مسئله بود که آمریکایی ها و سعودی ها به عنوان عوامل بر هم زننده ثبات و صلح سوریه و عامل تشدید بحران در این کشور، در مذاکرات آستانه حضور نداشتند و قطعا حضور این کشورها موجب می شود که آن ها تلاش های خود را برای تقویت و حمایت از تروریست ها صورت دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: جمع بندی این مسائل نشان می دهد که نشست آستانه، بسیار مثبت بوده، اما همه اهداف ایران شاید در این نشست ها محقق نشود، مشروط به آنکه ادامه روند مذاکرات را مدیریت کنیم./

برچسب ها

بحران سوریه، مذاکرات