فولادگر:

لزوم تسریع در خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس سرویس فرهنگی

رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی با غیرقانونی خواندن مصوبه دولت درباره معرفی سرخآبی ها بعنوان موسسه فرهنگی، بر لزوم تسریع در خصوصی سازی آن ها تأکید کرد.

خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر در خصوص ضرورت خصوصی سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس پایتخت به دلیل زیان‌ده بودن این باشگاه‌ها و تأمین امور مالی آنها از بیت‌المال، گفت: متاسفانه دولت در مصوبه‌ای این باشگاه‌ها را به عنوان موسسات فرهنگی اعلام کرد لذا طبق قانون برای واگذاری چنین موسساتی باید لایحه جداگانه‌ای تهیه شود زیرا بنگاه اقتصادی به حساب نمی‌آیند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برنامه پنجم و ششم توسعه عنوان شده دولت در ورزش حرفه‌ای نباید پول هزینه کند درحالیکه این دو باشگاه ورزش حرفه‌ای انجام می‌دهند، ادامه داد: بنابراین با توجه به شرایط باید اذعان کرد که تناقض در واگذار نشدن سرخآبی‌های پایتخت و موسسه فرهنگی خواندن آنها وجود دارد.

وی با طرح این سوال که چرا باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به AFC به عنوان شرکت خصوصی معرفی شده‌اند که تناقض دیگری در واگذاری آنها محسوب می‌شود، تصریح کرد: لیگ حرفه‌ای فوتبال زمانی به راه افتاد که اساسنامه‌های باشگاه‌ها تغییر کرد به عبارتی اگر دو باشگاه ورزشی مذکور شرکت خصوصی معرفی نمی‌شدند، طبق اساسنامه لیگ حرفه‌ای راه‌اندازی نمی‌شد.

فولادگر ضمن بیان اینکه دولت ها عزم و اراده جدی برای واگذاری سرخآبی‌های پایتخت ندارند، تصریح کرد: متاسفانه وزارت ورزش در هر مرحله از خصوصی‌سازی این دو باشگاه، یک سیاست را به کار گرفت و در آخر هم عنوان کردند که بخش خصوصی مطمئنی برای واگذاری نداریم در حالی که هواداران و بخش خصوصی زیادی برای خرید سهام وجود دارند.

این نمیانده مردم در مجلس دهم مصوبه دولت در خصوص معرفی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به عنوان موسسه فرهنگی را اشتباه و خلاف اصل 44 قانون اساسی دانست و افزود: سازمان خصوصی سازی و وزارت ورزش متولیان اصلی این حوزه باید تدبیر مناسبی بیاندیشند و در خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس بشتابند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس با بیان اینکه امروزه اگر هزینه‌هایی که به این دو باشگاه ارائه می‌شود را به ورزش‌های پایه و قهرمانی اختصاص دهیم شاهد رشد خوبی خواهیم بود، خاطرنشان کرد: مدال‌آورانی هستند که محتاج مقدار کمی پول و اعتبار برای ادامه فعالیتشان هستند و در این میان برخی ملی‌پوشان با هزینه خودشان به مسابقات می‌روند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، باشگاه پرسپولیس