صفری:

مبادی غیررسمی نمی تواند منبع ورود میلیاردها دلار قاچاق کالا باشد

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس گفت:مجازات مجرمان قاچاق کالا باید افزایش یابد و قوانین جدید و به روز را باید وضع کرد تا افراد ریسک قاچاق را به جان نخرند.

 خانه ملت : احمد صفری ، درباره اظهارات وزیر اقتصاد که بیان کرده بود بیش از 70 درصد قاچاقخانه  کالا خارج از مبادی رسمی صورت می گیرد، گفت:قاچاق کالا مطمئنا از مبادی رسمی و اصلی کشور وارد می شود و اظهارات وزیراقتصاد کاملا خلاف واقع است، چرا که همه می دانند که از مبادی غیررسمی نمی تواند منبع حضور این حجم از کالای قاچاق در کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه قاچاق از طریق افراد و کوله برها بسیار ناچیز است که حتی در آمارها هم نمی توان به آنها اعتنای کرد، چون درصد بسیاری پایینی را شامل می شود، بیان کرد: هماهنگی بین باندهای حرفه ای قاچاق و برخی دستگاه های شهرها و مبادی رسمی تونل اصلی در مسیر قاچاق است.

صفری با بیان اینکه حجم بالای قاچاق در کشور و شهرها به وضوح نشان می دهد که این حجم کالای قاچاق نمی تواند از مسیرها و مبادی غیر رسمی وارد شود، حال چرا مسئولان این موضوع را قبول ندارند جای تعجب است، تصریح کرد: مردم و مرزنشینان حامی تولید داخلی و اشتغالی زایی هستند و بدون شک آنها به هیچ عنوان از ورود کالاهای که بصورت قاچاق وارد می شود و بسیاری از جوانان را بیکار کرده ،خوشنود نیستند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با تاکید بر اینکه باید نظارت و بازرسی از مبادی رسمی و مرزها بیشتر شود تا جلوی این روند رو به رشد قاچاق گرفته شود، گفت: قوانین موجود بازدارنگی لازم را برای مبارزه با قاچاقچیان ندارند و گروه های حرفه ای به راحتی و بدون هیچ ترسی به کارهای خود ادامه می دهند.

این نماینده مردم درمجلس با بیان اینکه مجازات مجرمان قاچاق کالا باید افزایش یابد و قوانین جدید و به روزی را باید وضع کرد تا افراد ریسک قاچاق را به جان نخرند، افزود: قاچاق کالا در کشور به صورت سازماندهی و برنامه ریزی شده است و مبادی غیر رسمی نمی تواند این حجم کالای قاچاق را به کشور راه دهد.

عضوکمیسیون انرژی در مجلس با بیان اینکه افرادی و گروه های که اقدام به قاچاق کالا به صورت حرفه ای و کلان می کنند،می دانند که باید از چه مسیری و با چه کسانی هماهنگ کنند و به همین دلیل به راحتی به اقدامات خود ادامه می دهند، گفت: این افراد به دلیل سود خود به نظام اقتصادی و چرخه تولید کشور خیانت می کنند و باعث بیکاری جوانان می شوند./

برچسب ها

اخبار برگزیده