قاضی پور:

پنجره واحد گمرکی از رانت جلوگیری کرده است

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس، تاکید کرد: مسولان در پرونده ۶۵۰ میلیون یورویی باید از فعالیت انفصال می شدند.

خانه ملت :نادر قاضی پور با اشاره به نامه "محمدرضا نعمت زاده" وزیر صنعت به "علی طیب نیا" وزیر اقتصاد و اموردارایی در خصوص توقف فعالیت سامانه پنجره واحد گمرکی،گفت:گمرک با ایجاد سامانه "پنجره واحد گمرکی" سبب شفافیت ورود و خروج کالا به صورت آنلاین شده است و این سیستم پیش از ورود هواپیما و یا پهلوگرفتن کشتی از اقلام و کالاهای موجود در آن اطلاع دارند.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی،افزود:در سیستم پنجره واحد از پشت رایانه می توان متوجه شد که چه شخص یا کالایی از کدام هواپیما یا کشتی وارد کشور شده است و یا فلان خودرو درحال حاضر وارد کشور شده است.

شفاف سازی مسائل اقتصادی با ایجاد سیستم پنجره واحد گمرکی

قاضی پور ادامه داد:"سامانه پنجره واحد گمرکی" از ایجاد رانت جلوگیری می کند و با توجه به اینکه این سیستم سبب شفاف سازی مسائل اقتصادی شده و از برخی رانت ها و پارتی بازی ها جلوگیری کرده مورد تایید است.

وی با بیان اینکه وزیر به جای رسانه ای کردن نامه باید اختلاف خود با وزارت اقتصاد را به معاون اول رییس جمهور ارجاع می داد،یادآورشد:با ارجاع اختلاف به معاون اول،هر تصمیمی که توسط وی گرفته می شد،باید توسط هر دو وزیر اجراء می شد.

لزوم تعیین تکلیف پرونده رانت ۶۵۰ میلیون یورویی کنجاله سویا

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه با ایجاد این سیستم نیروهای وزارت اطلاعات، سپاه، مرزبانی و نیروی انتظامی به ورود و خروج کالاها دسترسی پیدا کرده اند، افزود:متاسفانه یکی از وزرا در اقدامی، شخصی را برای دریافت ۶۵۰ میلیون یورو، خارج از ضوابط و نوبت برای واردات کنجاله سویا معرفی کرد که شورای رقابت این تخلف را تایید کرد و در واقع تخلف محرز شد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:قوه قضاییه باید پرونده رانت ۶۵۰ میلیون یورویی کنجاله سویا را در دادگاه تعیین تکلیف می کرد و وزیر و رییس از فعالیت انفصال می شدند./

برچسب ها

اخبار برگزیده