مسعودی مطرح کرد:

راه اندازی خانه صنایع دستی زمینه ساز حمایت از نوآوران و ایجاد اشتغال پایدار

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد راه اندازی خانه صنایع دستی زمینه پشتیبانی از تولید مستمر محصولات صنایع دستی در کشور را فراهم کرده و موجب حمایت ازنوآوری و خلاقیت هنرمندان می شود.

خانه ملت؛ اصغر مسعودی با استقبال از اظهارنظر اخیر معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی مبنی بر ضرورت راه اندازی خانه صنایع‌دستی، گفت: چنین اقدامی زمینه ساز افزایش تولیدات صنایع دستی قابل عرضه به بازار و ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حمایت ازنوآوری و خلاقیت هنرمندان امری ضروری است و با راه اندازی خانه صنایع دستی می‌توان به این هدف مهم دست یافت، ادامه داد: اعتلای فرهنگ استفاده از صنایع دستی و افزایش کمی و کیفی محصولات تولیدی از دیگر دستاوردهای چنین تصمیمی خواهد بود زیرا فعالان این صنعت با یکدیگر به تبادل نظر می پردازند و در یک مجموعه از نزدیک با هم گفت وگو خواهند کرد.

عضو کمیته «ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری» کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروزه فعالان و هنرمندان عرصه صنایع دستی دارای مشکلات متعددی هستند که باید با برنامه‌ریزی نسبت به رفع آنها اقدام کرد و در این میان با اقداماتی همچون راه اندازی خانه صنایع دستی امکان نظرخواهی، مشارکت و اعمال سلیقه توسط صنف صنایع دستی در این راستا فراهم می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خانه صنایع دستی نباید صرفا معطوف به مرکز یک استان باشد و نیاز به راه اندازی این مهم در استان های سراسر کشور است، افزود: باید تلاش کرد تا حقوق تشکل‌های صنفی صنایع دستی حفظ شود و هماهنگی و همکاری بین آنها ایجاد شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروزه نگاه مثبتی به ایجاد رونق در حوزه صنایع دستی وجود دارد از این رو باید با اتخاذ سیاست هایی، زمینه پشتیبانی از تولید مستمر محصولات صنایع دستی در کشور را فراهم کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، الزام به ارائه عملکرد طرح در ایجاد اشتغال پایدار، ایجاد اشتغال پایدار، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تور های گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، صنایع دستی، فراکسیون صنایع دستی