تربتی نژاد تاکید کرد:

حذف واردات نیازمند ایجاد فضای رقابتی میان کشاورزان است

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: مردم پرتقال های بی کیفیت را خریداری نمی کنند، محصولات ذخیره شده در انبارها علاوه برکیفی بودن باید نیاز بازار مصرفی شب عید را نیز تضمبن کنند.

خانه ملت؛ نورمحمد تربتی نژاد درباره وضعیت بازار پرتقال در کشور گفت: باید مشخص شود وضعیت کیفی پرتقال های ذخیره شده در انبارها درچه حدی است بنابراین اگر درجه کیفیت محصول و میزان پرتقال جوابگوی بازار مصرفی کشور است به هیچ وجه نباید شاهد واردات در این زمینه باشیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای افزایش کیفیت درمحصولات کشاورزی باید رقابت جایگزین انحصار شود ما به جای رقابت با تولید کننده خارجی در عرصه واردات می توانیم با بهادادن به تولیدکننده داخلی علاوه بر ایجاد بازار رقابتی داخلی انگیزه کشاورز را نیزدر تولید افزایش دهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه برای حذف واردات نیازمند ایجاد رقابت میان کشاورزان داخلی هستیم؛ یادآور شد: واردات تنها باید برای تامین کسری کالاهای اساسی استراتژیک غذایی مردم در صورت نیاز انجام شود، بنابراین بنده با کاهش تعرفه واردات محصولات کشاورزی مخالف هستم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیمه محصولات کشاورزی، تولید داخلی محصولات کشاورزی، خرید تضمینی محصولات کشاورزی