علی اکبرکریمی مطرح کرد:

تولید و رونق مهمترین عوامل دستیابی به استحکام اقتصادی است

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید تلاش کنیم که هرساله از سهم اتکا به نفت در بودجه و اقتصاد کشور کاسته شود و با تولید و رونق اقتصادی به سمت استحکام پایه های اقتصاد کشور برای آیندگان برویم.

 خانه ملت؛ علی اکبرکریمی پیرامون اقدامات جهت دست یافتن به استحکام اقتصادی،اظهار داشت:شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که همواره مورد هجمه و تهدید دشمنان بوده و این تهدیدات البته نشان دهنده قدرت و اهمیت ایران در منطقه و جهان می باشد.

وی با تاکید براینکه دشمنان همیشه درصدد بوده اند که با اقدامات خصمانه خود منافع جمهوری اسلامی ایران را به خطر بیاندازند و با سنگ اندازی در مسائل مختلفی همچون اقتصادی و حتی مبادلات و تجارت جهانی مشکلاتی را برای ما بوجود آورند،گفت: آنچه که مشخص است؛طی این سالها دشمنان سعی در آن داشته که جلوی رشد و پیشرفت ایران را بگیرند و اولین قدم آنها ضربه زدن به اقتصاد کشور می باشد.

نماینده مردم اراک با بیان اینکه طبق سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغیه مقام معظم رهبری باید برای توانمندسازی کشور و بی نیاز شدن از کالاهای خارجی،تولیدات با کیفیت را افزایش داد و به دنبال استحکام اقتصادی کشور باشیم،‌تصریح کرد: با توجه به قابلیت ها و توانایی های موجود در کشور مطمئنا دست یافتن به استحکام اقتصادی در کشور با اجرای اقتصاد مقاومتی انجام شدنی است.

وی با اشاره به اینکه فروش نفت یک مزیت برای کشور است؛ولی باید بدانیم که این ذخایر الهی پایان پذیر و البته تجدیدناپذیر است و نباید همیشه به فروش نفت درکشور متکی بود،افزود:آثارفروش نفت براقتصادکشورمان همیشه منفی بوده،چراکه با اتکا به فروش نفت از تولید،اشتغالزایی و درآمدزایی برای کشور غفلت شده و افزایش سهم نفت در بودجه سالیانه نیز به ضرر اقتصاد ملی می باشد.

افزایش اتکا به فروش نفت صدمات فراوانی به اقتصاد و تولید می زند

کریمی با تاکید براینکه باید تلاش کنیم که هرساله از سهم اتکا به نفت در بودجه و اقتصادکشور کاسته شود و با تولید و رونق اقتصادی به سمت استحکام پایه های اقتصاد کشور برای آیندگان برویم،گفت: اگر می خواهیم که آینده اقتصاد کشور را بر پایه رشد و تولید و قدرت بسازیم،مطمئنا باید با راهکارهای اقتصادمقاومتی به پیش برویم و اتکا به فروش نفت را کاهش دهیم.

این نماینده مردم در خانه ملت ادامه داد:افزایش اتکا به فروش نفت برای رشد اقتصادی کشور به هیچ وجه مطلوب نیست وصدمات فراوانی به اقتصاد و تولید خواهد زد.

وی با بیان اینکه برای دست یافتن به استحکام اقتصادی باید با توجه به ظرفیت های فراوان موجود در کشور در زمینه های گوناگون به دنبال اقتصادی تولید محور و پایدار باشیم،تصریح کرد: با فروش نفت نمی توانیم با بحران بیکاری،‌رکود و عدم تولید مقابله کرد،‌ باید دراین مسیر باتولید دربخش های مختلف همچون بخش صنعت راهگشای رونق و پیشرفت درکشور بود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:استحکام اقتصادی تاکید برسیاست های اقتصاد مقاومتی دارد که باید دولت در این زمینه با برنامه ریزی و قدرت به پیش برود و گزارش این اقدامات را به مردم ارائه کند./

برچسب ها

احیای اقتصادی با سرعت بیشتری، اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی