نقوی حسینی:

ایران از مذاکره با کشورهای حوزه خلیج فارس استقبال می کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد که ایران خواهان مناسبات مسالمت آمیز با کشورهای همسایه است،.

 خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی از مذاکره با کشورهای عربی به خصوص عربستان بدون هیچ پیش شرطی استقبال می کند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه خواهان مناسبات مسالمات آمیز با کشورهای همسایه به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس بوده و هست.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: ایران هرگز سیاست های خصمانه علیه این کشورها را دنبال نمی کند و معتقد است همکاری کشورهای همسایه ها می تواند به ارتقا همه کشورها کمک کند و صلح و امنیت را برای همه ملت ها به ارمغان بیاورد.

وی گفت: ما همیشه به دنبال بهبود مناسبات بودیم اگر چه دخالت های بیگانگان در این زمینه همیشه باعث می شود که تنش به وجود بیاید و مناقشه ایجاد شود اما جمهوری اسلامی ایران واقعا به دنبال مناقشه با هیچ کشوری از جمله کشورهای مسلمان حوزه خلیج فارس نبوده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت تهدیدی برای هیچ کشوری نبوده و نخواهد بود و اعتقادی به تجاوز و حمله به کشورهای دیگر ندارد.

نقوی حسینی اظهار داشت: اگر دست به توسعه سیستم دفاعی می زنیم برای تهدیداتی است که در عرصه بین المللی علیه جمهوری اسلامی مطرح می شود آنچه به عنوان حوزه توسعه دفاعی جمهوری اسلامی مطرح می تواند دیوار تدافعی برای همه کشورها محسوب شود تا کشورهای دیگر در منطفه بتوانند از تجریبات استفاده کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شوری اسلامی با بیان اینکه ایران هرگز به هیچ کشوری تجاوز و حمله نکرده است، گفت: همیشه خواهان مناسبات مسالمات آمیز بودیم بنابراین بهتر است کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هم واقعیت های منطقه را ببینند تا جایی که مجبور به متحد شدن با صهیونیست ها نشوند و حداقل به آرمان اعراب خیانت نکنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، خلیج فارس