شیران خراسانی مطرح کرد:

مجلس پیگیر علت اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری احیای صندوق تسهیل ازدواج جوانان خبر داد و گفت: برای تسهیل ازدواج جوانان نیاز به تصویب قانون نداریم.

خانه ملت؛ رضا شیران خراسانی با بیان اینکه ضمانت اجرایی قانون تسهیل ازدواج جوانان تاسیس صندوقی به نام صندوق تسهیل ازدواج بوده است، گفت: در نخستین سال تصویب این قانون یعنی سال 1384، 350 میلیارد تومان بودجه برای این صندوق درنظر گرفته شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، افزود: در سال 1386 هیات وزیران و شورای عالی اداری طی مصوبه‌ای ادغام این صندوق و تشکیل صندوق جدیدی به نام مهر امام رضا (ع) را تصویب کردند که با تشکیل این صندوق بحث ازدواج جوانان مغفول ماند و صندوق تنها به حوزه اشتغال جوانان پرداخت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صندوق مهر امام رضا (ع) در حوزه مشاغل خانگی و روستایی به فعالیت پرداخت که در دولت فعلی این صندوق عنوان صندوق کارآفرینی امید را یدک می کشد بنابراین به دلیل آنکه ضمانت اجرای مواد قانون تسهیل ازدواج تاسیس صندوق مذکور بوده است بنابراین قانون تسهیل ازدواج ناقص اجرا شد و به نوعی دیگر قابلیت اجرایی ندارد.

وی از پیگیری احیای صندوق تسهیل ازدواج جوانان خبر داد وگفت: به دنبال پیگیری احیای این صندوق هستیم تا بتواند به وظیفه اصلی خود که همانا تسهیل ازدواج جوانان است بپردازد زیرا در قانون تسهیل ازدواج بندهای مختلفی برای تسهیل امر ازدواج پیش بینی شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم، با بیان اینکه برای تسهیل ازدواج جوانان نیاز به تصویب قوانین جدید نداریم، تصریح کرد: در این زمینه نیاز است زیرساخت های اقتصادی اصلاح و همچنین فرهنگ سازی مناسبی از سوی رسانه ها به ویژه صداوسیما برای ترغیب جوانان به امر ازدواج انجام شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه کمیسیون اجتماعی مجلس علت عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان را از سوی دولت پیگیری کرده است، گفت: انتظار می رود با اجرای این قانون مشکلات سد راه ازدواج جوانان برطرف شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدواج، تسهیل ازدواج، تسهیلات ازدواج، تسهیلات ازدواج جوانان