امیری خامکانی:

عرضه محصولات پتروشیمی در بورس رقابت سالم ایجاد می کند

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه عرضه محصولات پتروشیمی در بورس رقابت سالم ایجاد می کند، گفت: ورود محصولات پتروشیمی ها به بورس از رانت و عدم شفافیت جلوگیری می کند.

خانه ملت؛ حسین امیری خامکانی با بیان اینکه آزادسازی اقتصادی،خروج از اقتصاد دولتی و حرکت به سمت شفافیت اقتصادی از الزامات اقتصادی کشور است، گفت: محصولات و شرکت های مختلف باید تا حد ممکن وارد بورس شوند و ورود محصولات پتروشیمی ها به بورس از رانت و عدم شفافیت جلوگیری می کند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان درمجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه عرضه محصولات پتروشیمی در بورس رقابت سالم ایجاد می کند، افزود:برای جلوگیری از رانت، اعمال نظر و در راستای شفافیت اقتصادی باید تمامی شرکت ها در زمینه های مختلف صنعتی و معدنی به جذب در بازار بورس و سرمایه تشویق شوند.

هیچ دلیلی برای خروج پتروشیمی ها از بورس وجود ندارد

امیری خامکانی با بیان اینکه هیچ دلیلی برای خروج پتروشیمی ها از بورس وجود ندارد، ادامه داد: خوراک پتروشیمی ها زیر قیمت اصلی به پتروشیمی ها ارائه می شود،بنابراین برای شفاف سازی در این زمینه باید در بازار بورس ارائه شود.

مسئولان با رصد آمارهای بورس می توانند برای تنظیم و تعادل بازار تصمیم گیری دقیقی داشته باشند

وی با اشاره به اینکه مسئولان در حوزه های مختلف می توانند با رصد آمارهای بورس برای تنظیم و تعادل بازار تصمیم گیری دقیقی داشته باشند، یادآور شد: باید روزی فرا رسد که تمامی محصولات در بورس کالا عرضه شود تا تمام حجم عرضه کالاها در مقابل تمام حجم تقاضا قرار گیرد و شاهد کشف واقعی تر قیمت کالاها به همراه شفافیت روند معاملات باشیم.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه منافع کشور و منافع پتروشیمی ها در رقابت نهفته است، تصریح کرد:بورس کالا برای فروشندگان و خریداران مطمئن‌ترین و راحت ترین روش برای تبادل محصولات پتروشیمی است، همچنین توانمندسازی بخش خصوصی و فراهم کردن شرایط سرمایه گذاری، بر افزایش بهره وری و بهبود فضای کسب و کار نیز تاثیر گذار بوده و به ایجاد شغل های جدید می انجامد./

برچسب ها

آشنایی با صنعت پتروشیمی، اخبار برگزیده، انجام کسب و کار، انرژی، بازار کسب و کار، بنزین پتروشیمی ها، تأسیسات پتروشیمی، توسعه پتروشیمی، رونق کسب و کار، فضای کسب و کار، محیط کسب و کار