عزیزی تأکید کرد:

لزوم ایجاد زمینه مناسب برای سرمایه گذار خارجی در صنعت خودرو

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تضمین سود سرمایه گذار خارجی تنها عاملی است که او را برای سرمایه گذاری در ایران ترغیب می کند.

 خانه ملت؛ محمد عزیزی با اشاره به موضوع سرمایه گذاری خودروسازان خارجی در ایران با هدف تولید و صادرات از ایران به کشورهای منطقه گفت:این کار شدنی است و باید زمینه را به گونه ای فراهم کرد که سرمایه گذران خارجی در صنعت خودرو در کشور سرمایه گذاری کنند.

نماینده مردم ابهر،خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی افزود:اینکه بخواهیم محصول را به صورت آماده وارد کنیم کار درستی نیست و مغایر با تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ورود دانش و فناوری است، افزود: باید به جای محصولی که خود توانایی ساخت آن را در داخل داریم،دانش وارد کشور شود تا خط تولید راه بیفتد و چرخ اقتصاد را به گردش درآورده و باعث ایجاد اشتغال شود.

وی تاکید کرد:فروش محصول تنها و واردات کالا هنر نیست؛بلکه هنر در صادرات است و باید به هر قیمتی شده بتوانیم کالای ساخت داخل را صادر کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید برای سرمایه گذار خارجی و بخش خصوصی زمینه جذابی فراهم کنیم،تصریح کرد: باید بتوانیم بستر لازم را برای سرمایه گذاری ایجاد کنیم و به سرمایه گذار خارجی اطمینان دهیم که سود وی تضمین است که اگر چنین شود،برای سرمایه گذاری در کشور رغبت پیدا می کند.

گفتنی است؛ عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به همایش بین المللی خودرو در تهران تاکید کرد: خودروسازان کشور باید کیفیت محصولات خود را ارتقاء دهند و نگاه و حرکت آن ها به سمت صادرات باشد و به برندهای خارجی اجازه سرمایه گذاری و فرصت نقش آفرینی بدهند؛به طوری که شرکت های خارجی بدانند که ایران یک بازار بین المللی خوب 70 میلیون ایرانی است که می تواند مرکز تولید و صادرات محصولات آن ها به کشورهای منطقه باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، صنعت خودرو، صنعت خودرو سازی، صنعت خودروسازی، مشکلات صنعت خودرو، کمیسیون صنایع و معادن