امینی فرد:

تلاش کمیسیون بهداشت برای حمایت ازبیماران صعب العلاج

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تلاش این کمیسیون برای حمایت از بیماران صعب العلاج خبر داد و گفت: در نظر داریم نشست مشترکی با وزارت بهداشت و مسئولان بیماری های خاص برگزار کنیم.

  خانه ملت؛ محمد نعیم امینی فرد با تاکید بر ضرورت حمایت بیشتر از بیماران صعب العلاج افزود: ما نیز بر این باوریم که با توجه به هزینه های بالای درمان بیماری های صعب العلاج مانند سرطان، ام اس یا ای. بی و صدمات روحی و روانی که بر خانواده این بیماران دارد نیاز است تا حمایت های زیادی از این بیماران صورت گیرد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکنون صحبت های مقدماتی را برای حمایت از بیماران صعب العلاج داشته است و در این میان تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا نشستی را با مسئولان بیماری های خاص و وزارت بهداشت برگزار کنیم تا برخی از بیماران صعب العلاج نیز در زمره بیماری های خاص قرار گیرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سویی دیگر هر ساله در بودجه، ردیف های اعتباری برای درمان بیماری های صعب العلاج وجود دارد تا حمایتی برای این بیماران باشد اما برای کمک به این بیماران می طلبد اقدامات موثرتری از سوی وزارت بهداشت برداشته شود.

وی یادآور شد: اگر برخی بیماری های صعب اللاج در زمره بیماری خاص تعریف شوند خدمات هزینه ای زیادی دریافت می کنند ضمن آنکه بیماری های خاص دارای سمن ها و سازمان های مردم نهاد هستند که در اغلب موارد می تواند به این بیماران کمک کند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: کمک خیرین و تعاملاتی که سازمان های مردم با وزارتخانه های بهداشت و کار دارد از جمله نکات مثبتی است که بیماران خاص میتوانند از آن بهره مند شوند از سویی دیگر داشتن متولی مشخص برای پیگری و حمایت از این بیماران نیز نقطه عطف دیگری برای کمک به بیماران است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماران صعب العلاج، کمیسیون بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس