با موافقت نمایندگان؛

نحوه تأمین کسری اعتبارات دیه محکومان معسر مشخص شد

نمایندگان مردم در خانه ملت وزارت دادگستری را مجاز به پرداخت دیه محکومین با اولویت زنان تا سقف ۳۵۰ میلیارد تومان دانستند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح (سه‌شنبه، 10اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 96 با بند (الف) تبصره 11 این لایحه مبنی بر کمک به پرداخت دیه محکومان معسر با اولویت زنان با 136 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 1 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر اساس بند (الف) تبصره 11 ماده واحده این لایحه؛ به‌ منظور تأمین کسری اعتبارات دیه محکومان معسر با اولویت زنان معسر و مواردی که پرداخت خسارات برعهده بیت‌المال یا دولت می‌باشد، وزارت دادگستری مجاز است با تصویب هیأت نظارت صندوق تأمین خسارت‌های بدنی حداکثر تا سه هزار و پانصد میلیارد (3.500.000.000.000) ریال از منابع درآمد سالانه موضوع بندهای (ث) و (ج) ماده (24) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه را از محل اعتبارات ردیف 5- 110000 جدول شماره (7) این قانون دریافت و هزینه کند. مدیرعامل صندوق مزبور مکلف است با اعلام وزیر دادگستری مبلغ یادشده را به‌نسبت در مقاطع سه‌ماهه در اختیار وزارت دادگستری قرار دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده