کاتب:

حمایت از تولیدات هنری به نفع توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور است

عضو هیات رئیسه مجلس با انتقاد از اجرایی نشدن قانون معافیت فعالیت های هنری از پرداخت مالیات، تصریح کرد: فعالان این حوزه می توانند شکایت خود را به مجلس ارائه دهند تا به این موضوع رسیدگی شود.

خانه ملت؛ غلامرضا کاتب با انتقاد از اجرایی نشدن قانون معافیت فعالیت‌های هنری از پرداخت مالیات درباره همه فعالان این حوزه گفت: قوانین با لحاظ شرایط جامعه، آینده‌نگری و توجه به جمیع شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره وضع می‌شوند لذا اجرایی نشدن آنها به صورت سلیقه‌ای محلی از اعراب ندارد و هر قانونی حتما باید اجرا شود.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نظارت مجلس به اجرایی نشدن قانون معافیت فعالیت‌های هنری از پرداخت مالیات افزود: متولیان امر و افرادی که منافع آنها در بخش تولیدات فرهنگی است باید شکایت خود را نوشته و به کمیسیون فرهنگی، اصل90 و هیئت رئیسه مجلس ارائه دهند تا حتما به این موضوع رسیدگی شده و نمایندگان آن را پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه حمایت از تولیدات هنری به نفع توسعه فرهنگی و اقتصاد کشور است، تصریح کرد: اقتصاد کشور نیاز به توسعه فرهنگی دارد و توسعه فرهنگی نیز در گروی تولیدات فرهنگی است؛ نمایندگان مجلس حتما از این قشر و تولیدات فرهنگی آنها حمایت می‌کنند تا بیشتر اثرگذار باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در برنامه ششم احکام بسیار خوبی را در ذیل بحث تولیدات فرهنگی آورده است و در بخش سینما، تئاتر و صدا و سیما و بخش فیلم‌های فاخر، پیشنهادهای بسیار خوبی داده است که اگر به درستی انجام شود، تاثیرات بسیار خوبی را در فرهنگ کشور خواهد گذاشت./

برچسب ها

آثار فرهنگی، اخبار برگزیده، اعتبارات فرهنگی، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه