رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – مصر در دیدار با رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران:

موضع ایران و مصر در مورد حوادث منطقه بسیار به هم نزدیک است

اسدالله عباسی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – مصر رد دیدار با رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران گفت:موضع ایران و مصر در مورد حوادث منطقه بسیار به هم نزدیک است.

خانه ملت؛ عثمان یاسر رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران بعدازظهر امروز (چهارشنبه 11 اسفندماه) با اسدالله عباسی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – مصر دیدار و گفت و گو کرد.

عباسی در ابتدای این دیدار با اشاره به اینکه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و مصر پیشینه اسلامی، ملی و فرهنگی قدیمی دارند گفت: امت اسلامی جهان و ملت آزاده خواه دنیا از دو کشور ایران و مصر انتظار بیشتری در جهت ایجاد صلح، آرامش و دوستی دارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما کشور مصر را کشور اسلامی بزرگی می دانیم که می تواند همانند جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای منطقه و جهان تاثیرگذار باشد.

عباسی در ادامه با اشاره به شرایط و تحولات کنونی منطقه گفت: امروزه بسیاری از کشورهای مسلمان چون سوریه، یمن، عراق و بحرین مورد هجمه تکفیری ها قرار گرفته اند. وحدت و انسجام امت اسلامی می تواند در تقویت صلح و دوستی میان مسلمانان و مقابله با دشمنان تاثیر بسزایی داشته باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – مصر در پایان از گسترش همکاری های پارلمانی به ویژه استفاده از ظرفیت گروه های دوستی پارلمانی استقبال کرد.

عثمان یاسر، رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران نیز در ادامه این دیدار ضمن اعلام آمادگی نسبت به گسترش همکاری های دو کشور گفت: موضع ایران و مصر در مورد حوادث منطقه بسیار به هم نزدیک است.

رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران در پایان ضمن ابراز خرسندی از دیدارها و رفت و آمدهای اخیر، از گسترش این رفت و آمدها در راستای ایجاد صلح و ثبات در منطقه استقبال کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحولات منطقه ای، مطالعات منطقه ای