با رأی موافق نمایندگان صورت گرفت؛

شرایط اختصاص ۲۰درصد از یارانه سود تسهیلات سرمایه گذاری به تعاونی ها

نمایندگان درخانه ملت با تخصیص ۲۰ درصد از یارانه سود تسهیلات سرمایه گذاری به تعاونی های دارای حداقل ۷ عضو فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار ،موافقت کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان درنشست علنی عصر (شنبه، 14 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی،در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 96 با الحاق یک عبارت به بند (ب) تبصره 19 این لایحه با 135 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در عبارت الحاقی به بند (ب) تبصره 19 این لایحه آمده است: حداکثر 20 درصد از اعتبار این ردیف به تعاونی‌هایی اختصاص می یابد که حداقل 7 عضو فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار داشته باشد.

بند (ب) تبصره مذکور به شرح ذیل است: یارانه سود تسهیلات سرمایه‌گذاری و اشتغال موضوع بند (الف) این تبصره، از محل اعتبار ردیف شماره 118- 550000 جدول شماره (9) این قانون تأمین می‌شود.

آیین‌نامه اجرائی بندهای (الف) و (ب) این تبصره شامل نوع و شکل حمایت‌ها، میزان و مناطق مورد شمول، میزان تسهیلات، افراد حقیقی و حقوقی مشمول بر اساس پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری دستگاه های اجرائی ذی‌ربط حداکثر تا یک‌ماه پس از تصویب این قانون تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت‌وزیران می‌رسد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، تعاونی ها، سود تسهیلات