گودرزی:

چهارشنبه سوری بدون خطر نیازمند فرهنگسازی از سوی رسانه ملی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه چهارشنبه سوری بدون خطر نیازمند فرهنگسازی از سوی رسانه ملی است، گفت: لازم است نیروی انتظامی و دستگاه قضایی بدون رودربایستی برخورد جدی با متخلفان داشته باشند.

خانه ملت؛ عباس گودرزی با تاکید بر ضرورت برگزاری چهارشنبه سوری بی خطر، افزود: بدون شک دین و آیین ما از آداب و سنت ها استقبال می کند اما آداب و رسوم غلط و نادرست خلاف شرع و عقل است و باید کنار گذاشته شود چراکه شایسته فرهنگ ایرانی نیست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شیوه برگزاری چهارشنبه سوری طی سال های اخیر شیوه غلطی است که باید اصلاح شود زیرا تبعات آن تا حدی است که جامعه را با مشکلاتی روبرو می کند و باید برای آن چاره اندیشی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: دلیلی وجود ندارد که در مقدمه فصل بهار که فصل صله رحم و دوستی است عده ای به جهت خودخواهی خود باعث شده تا برخی از خانواده ها داغدار فرزندان خود شوند لذا می طلبد با عزم همگانی و با کمک رسانه ها به ویژه رسانه ملی و نقش تاثیرگذار آموزش و پرورش بتوان از آسیب های ناشی از این معضل جلوگیری کرد.

وی یادآور شد: از سویی دیگر باید دستگاه‌های مسئول و نهادهای امنیتی وارد عمل شوند و با سوء استفاده کنندگانی که با سلامت مردم و امنیت آنها بازی می کنند برخورد قاطعی کنند چراکه این افراد جان مردم را فدای منافع خود می کنند؛ حال باید با عزمی جدی تلاش کرد تا شاهد این صحنه های تلخ نباشیم و اگر به آن بی توجهی شود صدمات تلخ و جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: علاوه بر فرهنگسازی برای برگزاری چهارشنبه سوری بدون خطر، لازم است نیروی انتظامی و دستگاه قضایی بدون رودربایسی برخورد جدی با متخلفان داشته باشند و از سودجویی عده ای که تنها به منافع خود فکر می کنند جلوگیری کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اطلاع رسانی در رسانه ملی، رسانه ملی