نادری در واکنش به افتتاح دفتر شورای صنایع دستی منطقه غرب آسیا در ایران:

ضرورت استفاده از از مراودات بین المللی برای توسعه صادرات صنایع دستی

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس با اشاره به اینکه باید از مراودات بین المللی برای توسعه صادرات صنایع دستی استفاده کرد، گفت: امروزه نیاز جدی به اتخاذ سیاست هایی برای تشویق تولیدکنندگان این حوزه به منظور صادرات محصولاتشان وجود دارد.

  خانه ملت؛ شهاب نادری با اشاره به اینکه محصولات صنایع دستی بخشی از صنعت پرسود گردشگری بحساب می آید و ایجاد رونق در این بخش موجب توسعه و رونق عرصه گردشگری نیز خواهد شد، گفت: صادرات کالاهای صنایع دستی ارزآوری خوبی به همراه دارد از این رو باید سیاست‌های مدونی برای رشد این صنعت اتخاذ شود.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از بازگشایی دفتر شورای صنایع دستی منطقه غرب آسیا در کشورمان، اظهار کرد: از این رو می‌توان از ظرفیت این دفتر بهره برد و صادرات این حوزه را رونق بخشید زیرا برقراری مراودات بین المللی در این عرصه، زمینه حضور کالاهای ایرانی در بازارهای کشورهای مختلف را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه افتتاح دفتر شورای صنایع دستی منطقه غرب آسیا در ایران در یگ نگاه فرصت بوده و در نگاهی دیگر تهدید محسوب می‌شود، ادامه داد: اگر سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های خوبی برای مراودات بین‌المللی تبیین شود می‌توان از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد اما اگر بدون هدف اقدامی انجام دهیم این موقعیت به تهدید تبدیل شده و جایگاه کشورمان دچار آسیب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم آماده نبودن زیرساخت‌ها برای توسعه صادرات صنایع دستی را از مشکلاتی این عرصه دانست و تصریح کرد: باید با اتخاذ سیاست‌هایی تولیدکنندگان را تشویق به صادرات محصولات صنایع دستی کرد.

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه امروزه محصولات صنایع دستی همانند گذشته تولید نمی‌شود و سایر افراد که در این صنعت فعالیت می‌کنند مکان مناسبی برای عرضه محصولاتشان ندارند، خاطرنشان کرد: از این رو افتتاح دفتر مذکور می‌تواند زمینه رونق مجدد این عرصه را فراهم کند و در این بین عاملی برای ترغیب فعالان این عرصه به منظور افزایش تولید باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات صادراتی، بخش گردشگری، توسعه صادرات، توسعه گردشگری، صنایع دستی، فراکسیون صنایع دستی