جمالی نوبندگانی:

لزوم ایجاد تنوع بخشی در پدافند هوایی کشور

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که ایجاد تنوع بخشی در پدافند هوایی کشور احساس می شود.

 خانه ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی پیرامون آزمایش موفقیت‌آمیز سامانه S-300 و اهمیت آن، اظهار داشت: امروزه به نظر می‌رسد که دشمنان توانایی انجام حملات زمینی را ندارند، زیرا در زمین ماندن تلفات زیادی را برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروزه استراتژی‌ها و دکترین‌های نظامی در این راستا حرکت می‌کنند که باید طرف مقابل را از طریق حملات هوایی از کار انداخت و مهاجمین به دنبال این هستند که از طریق حملات هوایی گسترده به اهداف خود برسند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: در واقع داشتن پوشش ضد هوایی و امنیتی قوی برای همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است و مطمئنا استفاده از سامانه S-300 در این زمینه می‌تواند کمک شایانی به کشور کند.

جمالی نوبندگانی متذکر شد: معتقدم تنوع بخشی را باید در پدافند هوایی داشته باشیم که خوشبختانه این امکان برای کشور ما وجود دارد، در کنار این پدافندها باید تنوع بخشی را در ناوگان جنگنده‌ها، به خصوص در نیروی هوایی ایجاد کنیم.

وی افزود: بومی سازی سامانه S-300 می‌تواند به دانش افزایی کشور کمک کند و بومی شدن هزینه‌های تولید و خرید را کاهش دهد، همچنین خطرات ناشی از وضع تحریم‌های جدید را نیز برطرف می‌سازد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، لغو تحریم، لغو تحریم ها، پدافند هوایی