کاتب:

مصوبات مهم برنامه ششم توسعه برای توسعه اشتغال

عضو هیئت رییسه مجلس تاکید کرد که مصوبات مهمی در برنامه ششم توسعه برای توسعه اشتغال و رفع بیکاری تصویب شده است.

خانه ملت؛ غلامرضا کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون تولید و اشتغال صبح روز گذشته سه شنبه 17/12/95 به دعوت علی کرد نماینده شهرستان خاش و میرجاوه به منظور بررسی موانع موجود در توسعه این شهرستان و راهکارهای توسعه منطقه و ایجاد اشتغال پایدار در شورای اداری این شهرستان حضور یافت.

فرماندار شهرستان میرجاوه ضمن خشنودی از حضور عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون تولید و اشتغال ابراز امیدواری نمود این سرآغاز توجه و عنایت ویژه مسئولان و مدیران به مناطق دورافتاده و محروم به ویژه شهرستان میرجاوه باشد.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت موجود منطقه و مشکلات عامه مردم افزود :‌ متاسفانه شهرستان میرجاوه علیرغم قرار گرفتن در یک موقعیت سوق الجیشی و حساس بعنوان نقطه صفر مرزی دچار کمبودهای فراوانی از نظر امکانات است و از عدم توسعه یافتگی در تمام وجوه و قلت منابع رنج می برد.

وی همچنین با اشاره به بحران فزاینده بیکاری و عدم وجود اشتغال پایدار در منطقه آن را خطری بزرگ برای مهاجرت مردم مرزنشین و خالی شدن مرزها از ساکنین بومی دانست و خواستار توجه جدی مسئولان به این بخش از کشور شد.

فرماندار شهرستان میرجاوه همچنین این منطقه را دارای ظرفیتهای بالقوه دانست و گفت: اگر همین ظرفیت ها با تدبیر مسئولان تبدیل به فعل شود ما می توانیم منطقه ای آباد و پر رونق را داشته باشیم.

در ادامه علی کرد نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی با تشکر از حضور عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون تولید و اشتغال غلامرضا کاتب، گفت: در یک سال حضور در خانه ملت تمامی تلاش خود را مصروف توجه جدی به مبحث بحران بیکاری و ایجاد اشتغال کرده ام.

علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی این نشست را نشانه وفاق و همدلی ما بین نمایندگان برای تشریک مساعی هر چه بیشتر در حل مشکلات حوزه های انتخابیه دانست و آن را نشانه عقلانیت و تدبیر حاکم بر کلیت مجلس شورای اسلامی دانست.

همچنین در ادامه این نشست تعدادی از نخبگان و معتمدین شهرستان نیز با اظهار مواردی به بیان نقطه نظرات خود در خصوص توسعه منطقه سیستان و بلوچستان بویژه شهرستان میرجاوه پرداختند .

همچنین در ادامه احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی با تشکر از مهمان نوازی صمیمانه مردم این شهرستان قول همکاری و پیگیری موارد درخواستی در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان را از وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را داد و ارتقاء سطح مطلوب خدمات بهداشتی و درمانی را حق مردم این منطقه دانست.

غلامرضا کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون تولید و اشتغال گفت : حضور در منطقه سیستان و بلوچستان و دیدار با مردم شهرستان میرجاوه را از توفیقاتی دانست که وی شامل آن شده است و از این بابت خدا را شاکر و سپاسگزار است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، افزود: نمایندگان هر چند که به تنهایی حوزه انتخابیه اختصاصی به خود را دارند، اما جایگاه نمایندگان به نحوی است که می توانند در همه موارد و مسائل مرتبط با امور جاریه مملکت اظهار نظر، دقت ، تحقیق و نظارت داشته باشند و امروز حضور ما در این شهرستان به منظور کمک رساندن و مشورت در خصوص بهبود امور می باشیم.

وی همچنین با ابراز تاسف از عدم توجه جدی به این منطقه مرزی گفت: عقیده شخصی اینجانب این است که هیچ کس بهتر از خود مرزنشینان بومی نمی تواند حفاظت از مرزهای وسیع این کشور را بر عهده بگیرد و وظیفه ما هست که با رساندن امکانات به این مناطق وظیفه خود را در قبال این بزرگواران انجام دهیم.

وی همچنین با بیان اینکه از نزدیک شاهد است که نماینده منتخب مردم شریف خاش و میرجاوه تمام تلاش و توان خود را مصروف مطالبه حقوق موکلین خود نموده است، ادامه داد: متاسفانه شرایط کلی کشور از نظر منابع مالی شرایط خوبی نیست و بیشتر بودجه دولت مصروف حقوق و دستمزد می شود که این گران اداره نمودن کشور مناسب نیست و باعث می شود تا امکان عمران و آبادنی سلب شود.

کاتب ادامه داد شاخص مناسبی در پدیده مهاجرت های نیروی انسانی نداریم و بطور معمول نیروی تحصیلکرده جوان که عمدتا نیروی فکری می باشد به خارج از کشور مهاجرت می کند و چند برابر این نیروی نیروی غیرماهر بی سواد خارجی بصورت غیرقانونی به داخل کشور مهاجرت می کنند که سودی در اقتصاد ایران ندارند.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال همچنین گفت: مجلس شورای اسلامی در بحث برنامه ششم توسعه احکام و تکالیف بسیار خوبی را در راستای توسعه اشتغالزایی و رفع بحران بیکاری به تصویب رسانده است و از این روی امیدواریم که جهش خوبی در این زمینه داشته باشیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در ادامه پیشنهاد داد تا نخبگان و معتمدین منطقه با تشکیل شرکت توسعه و عمران شهرستان و تشویق مردم به مشارکت در آبادانی منطقه خویش نخستین گام را در توسعه شهرستان خویش بردارند.

در پایان این نشست غلامرضا کاتب قول مساعد داد که در مسیر توسعه این شهرستان با تمام قدرت در کنار نماینده منتخب شهرستان و مردم این شهر قرار داشته و تلاش خود را برای تحقق مطالبات مردم انجام خواهد داد.

گفتنی است پس از این نشست دکتر کاتب به همراه سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهری به بازدید از نقاط مختلف شهر و بیمارستان در حال تاسیس شهرستان میرجاوه پرداخت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغالزایی، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه