کبیری مطرح کرد:

لزوم توجه به تقویت اقتصاد خانوارها در کوتاه مدت

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از متناسب نبودن قیمت کالاها در بازار با سطح درآمد خانوارها گفت:اقدامات انجام شده درخصوص حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط کافی نیست.

 خانه ملت؛ سیدتقی کبیری با تاکید برلزوم اجرای سیاستهای اقتصادمقاومتی گفت:سیاست های اقتصاد مقاومتی به نحوی است که با اجرای صحیح این سیاست ها در کوتاه مدت نیز اقتصاد کشور با توسعه روبرو می شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اقداماتی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی انجام شده که می تواند در بلند مدت تاثیرات مثبتی به همراه داشته باشد،اما علاوه بر این باید اقدامات دیگری نیز انجام شود.

قیمت کالاها در بازار با سطح درآمد خانوارها تناسبی ندارد

این نماینده مردم درمجلس دهم افزود: نکته مهم این است باید برنامه های اقتصادی دولت به نحوی اجرایی شود که در حال حاضر نیز وضعیت معیشت خانوارها در کوتاه مدت ارتقا یابد.

کبیری تصریح کرد:درحال حاضر در بخش تولید و اشتغالزایی با مشکل جدی روبرو هستیم،این درحالی است اگر سیاست های اقتصادمقاومتی اجرایی می شد؛در این بخش ها نیز تحولاتی را شاهد بودیم.

وی افزود:قیمت کالاها در بازار با سطح درآمد خانوارها تناسبی ندارد واین باعث می شود مردم برای تامین مایحتاج زندگی با سختی روبرو شوند.

حمایت از تولید داخلی لازمه ایجاد اشتغال

کبیری ادامه داد:مقام معظم رهبری روی موضوع توسعه اقتصاد و حمایت از تولید داخلی تاکید دارند،بنابراین باید در این زمینه اقدامات عملیاتی و نتیجه بخش صورت گیرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: درخصوص حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط اقداماتی صورت گرفته،اما این اقدامات بنگاه ها را متحول نکرده است؛ این درحالی است که اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می توانست بسیاری از بنگاه ها را با رونق روبرو کند./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغال محرومان، افزایش تولید داخل، تولید داخل، تولید داخلی، کمیسیون اقتصادی